Hexagon MI Tracker AT500 Application Photo11Divízia Manufacturing Intelligence spoločnosti Hexagon, popredný svetový výrobca a dodávateľ 3D meracích systémov, uviedla na trh nový laserový tracker Leica Absolute Tracker AT500 spolu s novou meracou sondou B-Probeplus. Systémy sú navrhnuté špeciálne pre veľkoobjemové meracie aplikácie. Prístroj sa vyznačuje extrémne dlhým meracím rozsahom, prináša novú úroveň konštrukcie a rozšírený rozsah pracovných teplôt.

Nový laserový tracker AT500 nadväzuje na veľmi úspešnú sériu trackerov AT400 a prichádza s vylepšeným výkonom pre meranie reflektorom aj skenovaním. Zároveň prichádza s novou konštrukciou integrovanej riadiacej jednotky s batériovým napájaním, plnou ochranou proti vplyvom okolitého prostredia a rozšíreným rozsahom prevádzkových teplôt. Tá sa teraz pohybuje od -15 °C do 50 °C.

Hexagon MI Tracker AT500 Application Photo4

Model AT500 bol skonštruovaný ako najodolnejší a najprenosnejší laserový tracker v ponuke spoločnosti Hexagon. Vzhľadom na mobilitu je jeho konštrukcia veľkým krokom vpred. Systém má minimalizované množstvo káblov a proces nastavenia je obmedzený na zapojenie tzv. plug-and-play. Po vyňatí z prepravného puzdra možno vo veľmi krátkom čase vykonať širokú škálu meraní. Zariadenie nie je potrebné pred meraním vyrovnávať ani inicializovať na reflektore.

Leica Absolute Tracker AT500 sa vyznačuje najlepším meracím dosahom, až 320 m v priemere. Je chránený proti vniknutiu prachu a nečistôt so stupňom krytia IP54, čo je na trhu laserových sledovacích zariadení unikátne. Vďaka tomu je AT500 najodolnejším meracím systémom do náročných podmienok a presahuje hranice bežných výrobných aplikácií.

S novou sondou B-Probeplus laserový tracker prináša revolúciu aj v snímaní. Vďaka zvýšenému uhlu sklonu a pracovnému objemu sa sonda pohodlne používa a ľahko zameriava, pričom spätná väzba o pripojení sa v reálnom čase zobrazuje priamo na displeji sondy.

Leica Absolute Tracker AT500 je plne integrovaný s HxGN SFx | Asset Management, riešením pre monitorovanie stavu a výkonu meracích systémov. Údaje zhromaždené týmto softvérom je možné použiť na plánovanie preventívnej údržby, identifikáciu príčin prestojov a plánovanie výroby.

Presnosť trackerov je certifikovaná podľa špecifikácií ISO 10360-10.

Hexagon MI Tracker AT500 Application Photo3

Pre ďalšie informácie o tomto produkte kontaktujte obchodné zastúpenie spoločnosti Hexagon Manufacturing Intelligence v Českej republike a na Slovensku:

Obchodné oddelenie Praha
Jana Tvarohová
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Tel.: +420 272 680 830
Mobil: +420 727 983 625
www.hexagonmi.com

O divízii Manufacturing Intelligence
Divízia Manufacturing Intelligence spoločnosti Hexagon je popredným svetovým výrobcom a dodávateľom 3D meracích zariadení a riešení pre spracovanie nameraných dát. Poskytuje priemyselné meracie systémy pre všetky oblasti a spoločnosti, v ktorých je potrebné meranie rozmerov a tvarov výrobkov a v ktorých sa zároveň s nameranými dátami ďalej pracuje. Riešenie nachádza uplatnenie v celej rade oblastí: automobilový a letecký priemysel, dopravná a poľnohospodárska technika, energetika, elektronika, medicínske technológie, ťažký priemysel, obrábanie a mnoho ďalších. Súčasťou portfólia je aj kompletná ponuka sond a ich príslušenstvo pre meranie v obrábacích strojoch.