Hexagon AA IP54Divízia Manufacturing Intelligence spoločnosti Hexagon, popredný svetový výrobca a dodávateľ 3D meracích technológií, uviedla na trh nové mobilné meracie rameno Absolute Arm, prvé rameno na svete s krytím IP54. Nové Absolute Arm sa môže používať pri prevádzkových teplotách do 45 °C a môže sa s ním merať v takmer akomkoľvek prostredí. Medzi ďalšie nové funkcie patrí úplná kompatibilita so systémom pre sledovanie a správu merania SFx Asset Management.

Absolute Arm so stupňom krytia IP54 je prvým stupňom krytia prenosných meracích ramien na trhu a prináša ďalšie zlepšenie v oblasti okolitého prostredia, keďže maximálna prevádzková teplota systému sa zvýšila na 45 °C. S Absolute Arm môžete merať v akomkoľvek prostredí, v prašnom alebo pri vysokej teplote.
Táto inovácia prišla v nadväznosti na to, kde všade môžu výrobcovia merať. Kým predtým sa ramená používali najmä v metrologických laboratóriách, t.j. v čistom prostredí, dnes sa nezriedka používajú priamo v dielňach, výrobných halách, zlievarňach alebo v blízkosti obrábacích centier. Spoločnosť Hexagon preto vyvinula rameno špeciálne pre týchto výrobcov, ktorí si teraz môžu byť istí, že môžu bez obáv merať kdekoľvek.
Rameno Absolute Arm je teraz plne kompatibilné aj so softvérom SFx Asset Management pre monitorovanie a správu meracích systémov. Poskytuje výrobcom prehľad o stave a výkone strojov v reálnom čase, vďaka čomu získavajú lepšie a kvalitnejšie informácie o výrobnom procese. Ku každému novému ramenu sa bude dodávať aj bezplatné ročné predplatné softvéru.

Pre ďalšie informácie o tomto produkte kontaktujte obchodné zastúpenie spoločnosti Hexagon Manufacturing Intelligence v Českej republike a na Slovensku:

Obchodné oddelenie Praha
Jana Tvarohová
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Tel.: +420 272 680 830
Mobil: +420 727 983 625

O divízii Manufacturing Intelligence
Divízia Manufacturing Intelligence spoločnosti Hexagon je popredným svetovým výrobcom a dodávateľom 3D meracích zariadení a riešení pre spracovanie nameraných dát. Poskytuje priemyselné meracie systémy pre všetky oblasti a spoločnosti, v ktorých je potrebné meranie rozmerov a tvarov výrobkov a v ktorých sa zároveň s nameranými dátami ďalej pracuje. Riešenie nachádza uplatnenie v celej rade oblastí: automobilový a letecký priemysel, dopravná a poľnohospodárska technika, energetika, elektronika, medicínske technológie, ťažký priemysel, obrábanie a mnoho ďalších. Súčasťou portfólia je aj kompletná ponuka sond a ich príslušenstvo pre meranie v obrábacích strojoch.

Viac informácií na www.hexagonmi.com.

Text/Foto Jana Tvarohová