Cropped applicaton imageTechnická podpora pri výbere produktov, overenie kvality kotvenia pomocou ťahovej skúšky, ale aj poradenstvo pri neriešiteľných problémoch - spolupráca s nami sa vyplatí.

Inštalácia hodnotného zariadenia si vyžaduje najvyšší výkon. Aj malé pochybenie môže následne spôsobiť značné škody. Hilti ponúka komplexné portfólio spoľahlivých kotiev s globálnymi schváleniami, ako aj nástroje na skenovanie, vŕtanie a systémy odsávania prachu, ale i množstvo iných produktov, o ktorých ste možno doteraz ani nepočuli.

Kotvenie je proces
Bežné navrhovanie kotiev sa zameriava predovšetkým na statický návrh. S ohľadom na túto skutočnosť je dôležité uvedomiť si, že statické zaťaženie je skutočne veľmi špeciálny prípad, ktorý sa v praxi – teoreticky – takmer nikdy nevyskytuje. Napríklad pri kotvení robotov je nutné zohľadniť dynamické účinky, ktoré môžu byť rôzneho charakteru (harmonické, periodické, prechodné, impulzné) a rôzneho počtu cyklov (únava, seizmicita, šokové zaťaženie). Práve preto už pri návrhu kotvenia, kde sa celý proces začína, je potrebné sa zamýšľať, akým spôsobom budú kotvy namáhané. Vy si tým však nemusíte lámať hlavu. Spoločnosť Hilti má niekoľkoročné skúsenosti s navrhovaním a vývojom kotevnej techniky, preto to môžete s kľudným svedomím nechať na nás.

L 12 052

Realizačný proces začína tým, že je potrebné vytvoriť otvor pre kotvu. Čo spraviť v prípade, ak je požiadavkou projektanta zákaz porušenia akejkoľvek existujúcej výstuže? Aj pre takýto prípad máme riešenie! V portfóliu našich produktov sú skenovacie zariadenia, ktoré dokážu detegovať polohu a priemer výstuže, a to až do hĺbky uloženia 300 mm. Ak sa stretnete s touto požiadavkou, neváhajte sa na nás obrátiť, prediskutujeme požiadavky a navrhneme vhodný spôsob, ako spoločne túto výzvu vyriešiť.

Pri štandardnom vŕtaní vzniká veľké množstvo prachu, ktoré môže škodiť zdraviu a znečistiť už pripravenú prevádzku. Proces čistenia kotveného otvoru veľmi ovplyvňuje únosnosť samotnej kotvy. Aby sa všetko zjednodušilo a zabezpečila sa kvalita vykonania prác, spoločnosť Hilti prišla na trh s inovatívnym riešením nazývaným SafeSet. SafeSet odstraňuje najviac časovo náročné kroky, ako napr. čistenie kotevného otvoru, a nahrádza ich intuitívnymi prvkami pre obmedzenie nesprávneho osadenia. So SafeSetom je možné zvýšenie produktivity a zrýchlenie inštalácie na polovičný čas oproti tradičnej metóde, a to všetko vďaka správnej kombinácii produktov. Buď použijete dutý vrták, ktorý v priebehu vŕtania otvoru odsáva prach a otvor už nemusíte vyfukovať a čistiť kefkou, alebo môžete použiť schválenú kotvu HIT-Z, pre ktorú otvor nie je nutné čistiť vôbec.

L143000

Kotvenie je dokončené, ale vy si nie ste úplne istí kvalitou vykonaných prác, prípadne kvalitou základného materiálu? Riešením je ťahová skúška, na základe ktorej získate písomnú správu. V prípade potreby vám zabezpečíme aj komplexné vyhodnotenie výsledkov. Získate istotu správneho návrhu aj montáže kotevných prvkov a zároveň skontrolujete kvalitu i bezpečnosť osadenia dodatočne inštalovaných kotiev.

husTo samozrejme nie je všetko. Ak si predstavíte najlepšie vlastnosti mechanických a chemických kotiev a spojíte to do jednej kotvy, dostanete univerzálne riešenie a revolúciu v kotvení. Takou je práve hybridná skrutka HUS4 s kapsulou HUS4 MAX. Táto skrutka prichádza s užším driekom pre jednoduchšie osadzovanie, robustnejšou skrutkovicou pre vyššiu životnosť pri opakovanom použití, väčším portfóliom skrutiek a ich priemerov a tu výhody nekončia. Sami sa môžete rozhodnúť, či použijete klasickú skrutku bez kapsule, alebo s kapsulou, no v prípade hybridnej kotvy (kotvenie s kapsulou) môžete využiť na kotvenie tú istú kotvu a ten istý kotevný otvor bez straty únosnosti. Únosnosť kotiev HUS4 a HUS4 MAX obmedzuje len kvalita betónu.

Spoločnosť Hilti má široké portfólio kotiev a náradia. Vieme vám pomôcť nie len pri kotvení do betónu, ale aj do ocele, s požiarnou ochranou alebo vám na mieru navrhneme riešenie z montážnych systémov pre montované konštrukcie, ktoré môžu prísť už poskladané na stavbu, či už sa jedná o podporné konštrukcie rozvodov rôznych potrubí, zariadení alebo prevádzkové plošiny – využitie je rôzne. Ušetrite čas montáže a náklady spojené so skladovaním materiálu! Naše technické oddelenie je pripravené vám pomôcť na vašom projekte, priamo v prevádzke, v závode, na stavbe alebo aj u vás v kancelárii. Ukážeme a odsúhlasíme si s vami navrhnuté riešenie a zaškolíme pokynmi k realizácii tak, aby nedošlo k žiadnemu pochybeniu a aby ste boli vo výsledku s celým procesom spokojní. Riešite aktuálne nejaký projekt? Neváhajte nás kontaktovať!

www.hilti.sk