mewaKeď chcete upraviť fotografie a poslať ich rodine, použijete aplikáciu na internete. Keď sa chcete v meste niekam rýchlo dostať, požičiate si na chvíľu elektrobicykel alebo skúter. V oboch prípadoch tak niečo zdieľate s ostatnými. Je to múdre, udržateľné a predovšetkým efektívne riešenie. Ak je to v súkromnom živote tak jednoduché a ušetríte tým čas i prostriedky, prečo by tomu malo byť inak v podnikaní?

 

Zdieľanie vecí - bežná súčasť života
Ľudia dnes môžu zdieľať autá, softvér, ale aj textilný tovar, ktorý priemyselné podniky alebo podnikatelia potrebujú v každodennej prevádzke. V dobách COVID-19 sa však musí myslieť aj na hygienické požiadavky. MEWA ponúka bezproblémové využívanie služieb s dlhoročnými overenými technológiami z textilnej brandže. Zaručuje všetky hygienické štandardy a udržateľnosť vďaka systému opakovaného používania.

Popredná nemecká spoločnosť MEWA ukazuje, ako možno uviesť do praxe udržateľnosť s modernými princípmi zdieľania v priemysle a medzi remeselníkmi. MEWA so svojimi všestrannými službami ponúka kompletný systém opakovaného používania. Poradí s výberom, dodá do podniku priemyselné utierky, po použití ich vyzdvihne a ekologicky vyperie. To znamená, že čistiace utierky MEWA môžu byť najmenej päťdesiatkrát znovu použité. Princíp sharingu je praktický v B2B sektore a okrem toho je tiež ohľaduplný k životnému prostrediu.

Jednorazové riešenia sú nesprávne
Nemecký Spolok pre čistenie textilu vo svojej tlačovej správe nedávno poukázal na to, že koronavírusová kríza bohužiaľ opäť uviedla do popredia jednorazové riešenia. Rastúce využívanie jednorazových ochranných rúšok alebo papierových utierok však môže viesť ku kríze v odpadovom hospodárstve, hoci je možné uprednostniť opakovane použiteľné textílie. Ich používanie prispieva nielen k zníženiu plastového odpadu v oceánoch, ale podporuje aj európske regionálne hospodárstvo a zachraňuje pracovné miesta. „Profesionálne spracovaný, čistý a opakovane použiteľný textil zaťažuje životné prostredie oveľa menej, ako výrobky na jedno použitie a spĺňa pritom rovnaké hygienické požiadavky,“ uvádza sa v správe.

mewa2
 

 

Zákazníci spolu s čistiacimi utierkami zdieľajú aj inovatívny a mnohokrát ocenený servis. Vďaka technológiám je možné za prísnych ekologických podmienok znovu získavať oleje a tuky zo špinavých čistiacich utierok na účely kúrenia práčovní alebo sušičiek, čo pomáha šetriť zdroje. Každý rok sa tak premení niekoľko miliónov litrov odpadu na energiu. Ak sa namiesto toho rozhodnete pre jednorazové papierové utierky, už aj tak veľké hory odpadu porastú ďalej.

Šetrné k životnému prostrediu sú aj kontajnery SaCon, ktoré je možné používať viac rokov. Čo najkratšie trasy regionálneho logistického systému ďalej prispievajú k tomu, že naša doprava menej zaťažuje životné prostredie, než je tomu pri dovoze výrobkov na jedno použitie z Ďalekého východu v neekologických plastových obaloch.

Čistiace utierky, ktoré MEWA ponúka s kompletným servisom, sú dôkazom toho, že myšlienka stará viac ako sto rokov funguje aj dnes. So zdieľaním textilu prišla MEWA už dávno. Neustále sa rozvíjajúci podnikateľský nápad však dokáže splniť všetky požiadavky modernej doby.

TEXT/FOTO MEWA