tecnotradeSpoločnosť TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE, s. r. o., je obchodná firma, ktorá sa zaoberá predajom CNC obrábacích strojov na trieskové obrábanie a ich záručným a pozáručným servisom.

Od roku 2001 sa stala autorizovaným zástupcom a distribútorom CNC obrábacích strojov značky DOOSAN v Českej a Slovenskej republike.

Za éru svojej činnosti sa spoločnosť prepracovala medzi popredných dodávateľov obrábacích strojov. Na český a slovenský trh dodala viac ako dve tisíc strojov do takmer 550 firiem. O aktuálnom dianí vo firme sa zhovárame s konateľom spoločnosti Milanom Ševčíkom.

milan sevcik tecnotradePosledné mesiace boli poznamenané opatreniami zamedzujúcimi šíreniu koronavírusu, vzápätí prišla ekonomická recesia. Ako ste zareagovali na nižší dopyt po investíciách?
Opatření proti šíření koronaviru se, samozřejmě, dotkla i naší společnosti a výrazně ovlivnila poptávku po obráběcích strojích nejen u nás, ale v celosvětovém měřítku. V této situaci nám velmi pomohla podpora společnosti DOOSAN, která od začátku koronavirové krize přistupuje ke každé poptávce na pořízení obráběcího stroje individuálně a nabízí našim zákazníkům nadstandardní slevy a krátké dodací lhůty. Díky této obchodní politice DOOSANU jsme získali řadu objednávek na pořízení nových obráběcích strojů i robotických pracovišť.

Celý rozhovor s Milanom Ševčíkom vám prinesieme v septembrovom vydaní časopisu Strojárstvo/Strojírenství.

TEXT Michal Múdrý FOTO archív firmy