JDC KleinPodnikať začal už pred 22 rokmi. Po napájacích zdrojoch a skrinkách pre počítače sa postupne zameral na impulzné napájacie zdroje.

Zlom nastal v roku 2006, kedy sa firma Juraja Kleina JDC stala partnerom spoločnosti MEAN WELL, najväčšieho výrobcu štandardných napájacích zdrojov na svete.

Predstavme spoločnosť JDC, s. r. o.
Spoločnosť JDC začala svoju činnosť v roku 1998 ako fyzická osoba Juraj Klein-JDC. Od samého začiatku sme sa zameriavali na napájacie zdroje a skrinky pre počítače. Neskôr sme do sortimentu pridávali adaptéry, zdroje na DIN lištu a pre LED osvetlenie.
V roku 2004 sme zmenili formu podnikania a vznikla firma JDC, s. r. o., so zameraním na impulzné napájacie zdroje. V roku 2006 sme začali spolupracovať so spoločnosťou MEAN WELL, čo je najväčší výrobca štandardných napájacích zdrojov na svete. V súčasnej dobe sme autorizovaný distribútor a servisné stredisko značky MEAN WELL pre Česko a Slovensko.

Kto sú vaši hlavní zákazníci?
Naši hlavní zákazníci sú firmy zaoberajúce sa výrobou elektroniky, taktiež obchodné a montážne firmy. Typické výrobné firmy sú výrobcovia telekomunikačných zariadení a LED pouličného osvetlenia. Obchodné firmy sú zväčša distribútori elektronických súčiastok, elektro materiálu, alebo predajne s osvetlením. Medzi montážne firmy patria napríklad spoločnosti zaoberajúce sa inštaláciou zabezpečovacích systémov, inteligentných domácností na báze KNX, osvetlenia DALI...

... a ich najčastejšie požiadavky?
Každý z našich zákazníkov má špecifické požiadavky. S výrobcami spolupracujeme už od začiatku vývoja ich výrobku, cez certifikáciu až po pozáručný servis. Snažíme sa im ponúknuť nielen kvalitný výrobok, ale aj plnohodnotný technický servis a podporu, tak aby boli naši zákazníci úplne spokojní.

Aké máte dodacie lehoty?
MEAN WELL ako najväčší výrobca štandardných napájacích zdrojov má v ponuke viac ako 9 tisíc rôznych typov, a preto je veľmi ťažké mať všetko ihneď na sklade. Najpredávanejšie typy sú k dispozícii ihneď a dodávame ich zvyčajne do 24 hodín. V sklade v Sučanoch máme viac ako 100 tisíc rôznych napájacích zdrojov, a preto je väčšina našich zákazníkov zvyknutá na okamžité dodavky tovaru.

Pán Klein, aké sú vaše obchodné očakávania pre druhý polrok?
Po vypuknutí pandémie COVID-19 sme zaznamenali prepad predaja, ktorý sa zastavil v máji. Od júna sledujeme zlepšenie. S nástupom jesene verím v úplné oživenie. Stoja pred nami výzvy - vláda bude podporovať ekonomiku cez euro fondy, to je šanca pre domácich výrobcov, samozrejme aj pre nás, aby sme to využili.

TEXT Michal Múdrý FOTO archív redakcie