obr1Divízia Manufacturing Intelligence spoločnosti Hexagon oslavuje desiate výročie meracích ramien Absolute Arm. Presne pred desiatimi rokmi boli tieto mobilné systémy uvedené na trh. Od tej doby sa zaradili medzi jedny z najpopulárnejších meracích systémov, najmä vďaka svojej univerzálnosti a ľahkému použitiu vo výrobnom prostredí.


V máji 2010 boli predstavené patentované absolútne enkódery a sondy s opakovateľným nasadením, ktoré z meracích ramien Absolute Arm urobili najpresnejšie a používateľsky najprívetivejšie ramená na trhu.
Systémy sú neustále vylepšované tak, aby vyšli v ústrety nepretržite sa meniacim požiadavkám zákazníkov. Ramená Absolute Arm sú prvými meracími systémami, ktoré sú vybavené plošným skenerom so štruktúrovaným svetlom. Majú jedinečný systém vyváženia Zero-G a otočné rukoväte, ich konštrukcia využíva karbónové trubky pre zaistenie pevnosti a tepelnej stability za akýchkoľvek okolitých podmienok a disponujú multifunkčným modulárnym zápästím a pohodlným OLED displejom. Presnosť dotykového merania činí až 6 µm, presnosť skenovacieho systému až 43 µm.

Špeciálna ponuka k výročiu
Spoločnosť Hexagon k tomuto výročiu pripravila špeciálnu ponuku s mimoriadnou výročnou zľavou na všetky systémy Absolute Arm. Pre viac informácií kontaktujte lokálne pobočky Hexagon Metrology, s. r. o., v Prahe a v Bratislave na nižšie uvedených kontaktoch. Táto ponuka platí počas mája a júna 2020.

E: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
T: +420 272 680 830 - PRAHA
T: +421 232 600 026 – BRATISLAVA

AA fotografie

O divízii Manufacturing Intelligence
Divízia Manufacturing Intelligence spoločnosti Hexagon je popredným svetovým výrobcom a dodávateľom 3D meracích zariadení a riešení pre spracovanie nameraných dát. Poskytuje priemyselné meracie systémy pre všetky oblasti a spoločnosti, v ktorých je potrebné meranie rozmerov a tvarov výrobkov a v ktorých sa zároveň s nameranými dátami ďalej pracuje. Naše riešenie nachádza uplatnenie v celom rade oblastí: automobilový a letecký priemysel, dopravná a poľnohospodárska technika, energetika, elektronika, medicínske technológie, ťažký priemysel, obrábanie a mnoho ďalších.

Viac informácií na hexagonmi.com

TEXT/FOTO Jana Tvarohová