obr1V súčasnosti čelíme mnohým obmedzeniam v našom každodennom živote, aby sme čo najefektívnejšie obmedzili možnosti kontaktu s vírusom COVID-19. Ekonomiku však nemožno úplne zastaviť, takže veľa priemyselných spoločností a dielní pokračuje vo výrobe alebo službách. Aby sa zachovala ich funkčnosť, musia sa stroje naďalej čistiť. Otázka znie: čistiace handry, utierky MEWA alebo papierové utierky - čo je z hľadiska hygieny lepšie?


Nemecká spoločnosť MEWA, ktorá ponúka firmám už viac ako 100 rokov kompletný systém čistiacich utierok, je v tejto oblasti odborníkom. Utierky MEWA sa dodávajú v uzavretých bezpečnostných kontajneroch (SaCon) až k dverám továrne - dokonca aj v časoch epidémie koronavírusu, pretože MEWA je dodávateľom mnohých miest a spoločností relevantných z hľadiska dodávok. Spoločnosť MEWA tieto kontajnery odvezie, utierky vo svojich závodoch dôkladne vyperie a potom ich čisté dodá späť svojim zákazníkom. „V našich pracích linkách sa utierky perú pri teplote 90°C po dobu najmenej 15 minút, čo zničí všetky baktérie a mikroorganizmy. To umožňuje manipulovať s našimi utierkami bez obáv priamo z kontajnerov SaCon,“ hovorí Elena Holanová, konateľka spoločnosti MEWA Textil-Service SR, s. r. o..

obr2
Na rozdiel od jednorazových systémov je toto riešenie aj trvalo udržateľné - textilné utierky sa aj naďalej vyrábajú v Nemecku a po vypraní ich je možné veľakrát opakovane použiť. Prípadný výpadok v dodávkach utierok je tak vylúčený. Vedúci pracovníci sa tak môžu ako zákazníci MEWA venovať dôležitejším úlohám: čistiace utierky sú vždy včas a v požadovanom množstve tam, kde sú práve potrebné. Náklady na túto službu sú stanovené dopredu, jej využitie je pre spoločnosť súčasne efektívne, pretože zamestnanci môžu dôkladne vykonávať čistenie.

TEXT/FOTO MEWA