titMSpoločnosť NOTUS – POWERSONIC, sídliaca vo Vrábľoch, je skúsený slovenský výrobca ultrazvukových čističiek, ktorý sa rozhodol reagovať na súčasnú situáciu. V spolupráci s podnikateľsko–inovačným centrom INOVATO a za výrobnej podpory skupiny ŠVEC GROUP navrhli prototyp, ktorý má byť využívaný primárne na dezinfekciu osôb, ale aj iných objektov (nákupné košíky, stroje, ...). Zrealizovanie prototypu sa vďaka tejto spolupráci podarilo za rekordne krátky čas. Od vzniku nápadu, cez technickú dokumentáciu až po reálny výrobok to trvalo šesť pracovných dní.


Výhodou je jednoduchá obsluha. V bráne je totiž zabudovaný senzor, ktorý po nasnímaní objektu aktivuje trysky, prostredníctvom ktorých sa daný objekt „popráši“ jemnou dezinfekčnou hmlou. Ďalšou z výhod je, že trysky majú nízku spotrebu.
Čo sa týka druhu dezinfekčného prostriedku, netreba žiadny špeciálny. Zásobník zariadenia je kompatibilný s akoukoľvek dezinfekciou vhodnou na ruky.

obr1

K dispozícii dva varianty
Prvý je určený na dezinfekciu osôb, resp. ich odevu (vrátane obuvi). Využiť sa dá prakticky kdekoľvek na verejných priestranstvách, akými sú napríklad supermarkety, nemocnice a iné zdravotnícke zariadenia, fabriky, ktoré si nemôžu dovoliť prerušiť výrobu,...
Druhý variant je určený na dezinfekciu osôb v ochranných odevoch, vrátane tvárovej časti. Súčasťou tohto prototypu je totiž aj strecha s tryskami.

obr2
Veríme, že prototyp sa osvedčí, a týmto spôsobom dokážeme aj my prispieť k celkovej ochrane zdravia a zvýšiť tak hygienický štandard každého z nás v týchto ťažkých časoch.

V prípade záujmu o dezinfekčnú bránu nás kontaktujte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

TEXT/FOTO Katarína Majtánová