IMG processing media multishapeInovatívny výrobok MultiShape vyniká svojou multifunkčnosťou a mimoriadne ekonomickým použitím a ponúka aj množstvo výhod oproti bežným brúsnym telieskám dostupným na trhu. Jedinečná a patentovaná geometria bola špeciálne vyvinutá na riešenie problémov, ktoré sa vyskytujú v každodenných brúsnych procesoch, a ponúka používateľovi zvýšenú bezpečnosť a znížené prevádzkové náklady.


Nové omieľacie kamene Multishape sú keramické brúsne telieska, ktoré môžu vďaka svojej lepšej dynamike ponúknuť výhody pri úprave povrchu. Ich rozsah pohybu je oveľa jemnejší, čo umožňuje oveľa efektívnejšie obrábanie v porovnaní s bežnými brúsnymi telesami. Väčšina brúsnych telies na trhu môže trpieť zasekávaním bez ohľadu na stav opotrebenia brúsnych plôch. Nové telieska spoločnosti Rösler výrazne znižujú možnosť zaseknutia, čo vedie ku skráteniu času obrábania.

Optimálny pre veľké série a krátke časy obrábania
MultiShape môže výrazne znížiť náklady a uvoľniť nové kapacity so zníženou alebo dokonca žiadnou potrebou následného manuálneho spracovania. Oplatí sa používať najmä pri veľkých množstvách a krátkych časoch obrábania. O 10 % rýchlejšia konverzia v porovnaní s bežnými trojuholníkovými brúsnymi materiálmi vedie ku kratším časom opracovania, napríklad pri odstraňovaní oterov alebo zaobľovaní hrán. MultiShape spĺňa aj vysoké nároky na rovnomernosť povrchu, umožňuje dosiahnuť skoro homogénny povrch. Obrobený povrch je rovnomernejší, s hladkým a rovnomerným vzhľadom, aký na trhu ešte nebol. Tieto brúsne telieska sa najlepšie používajú na presnú povrchovú úpravu zložitých obrobkov, vnútorných dielov alebo častí predtým problematických komponentov, ako sú obrobky s priechodnými alebo slepými otvormi.
Ďalšou výhodou je dlhá životnosť teliesok, ktorá sa dosahuje vďaka jej vynikajúcej tvarovej stálosti. Okrem toho môžu brúsne telieska veľmi dobre pracovať aj s dielmi s nižšou hmotnosťou. Vynikajúca separačná vlastnosť umožňuje jednoduché a rýchle oddelenie dielov a brúsnych teliesok.
Svojím najnovším vývojom spoločnosť Rösler ukazuje nový trend v oblasti kvality a hospodárstva a ponúka riešenia zamerané na zákazníka aj pre predtým neriešiteľné úlohy.

Navštívte expozíciu spoločnosti Rösler počas MSV Brno. Tešíme sa na vás!

Text/Foto Rösler Oberflächentechnik GmbH