LVD1Spoločnosť LVD predstavuje Ulti-Form – nový robotický ohýbací systém s ohraňovacím lisom vybaveným auto-matickou výmenou nástrojov. Systém Ulti-Form prichádza po úspechu robotického systému Dyna-Cell spoločnosti LVD a posúva technológiu automatického ohýbania o krok ďalej, a to vďaka integrácii ohraňovacieho lisu s automatickou výmenou nástrojov.


Toto riešenie udrží produktivitu ohýbania na maxime, pričom systém efektívne spracúva malé série a dlhé výrobné procesy s minimálnou dĺžkou, potrebnou na výmenu nástrojov.

Dizajn inšpirovaný ToolCellom
Systém Ulti-Form je vybavený 135-tonovým ohraňovacím lisom navrhnutým pomocou platformy ToolCell, špičkovým ohraňovacím lisom spoločnosti LVD s automatickou výmenou nástrojov a integrovaným priemyselným robotom. V ohraňovacom lise je zabudovaný zásobník nástrojov, pričom na rýchlu a efektívnu výmenu nástrojov používa uchopovací mechanizmus v úchytoch zadného dorazu stroja. Kým robot vyberá prvý obrobok zo zásobníka a centruje ho, lis dokončuje výmenu nástroja. Systém Ulti-Form dokáže spracovať dielce s rozmermi od 50 x 100 mm do 1 200 x 800 mm a hmotnosťou do 25 kg.

Žiadne učenie robota
Systém Ulti-Form predstavuje automatizáciu s ľahkým ovládaním pomocou rýchleho procesu „art to part“ vďaka intuitívnemu sprievodcovi programovania od spoločnosti LVD. Programovanie ohraňovacieho lisu aj robota sa robí offline a nevyžaduje si žiadne učenie robota. Softvér CADMAN-B automaticky vypočíta optimálny program ohýbania. Databáza systému obsahuje všetky informácie potrebné na nastavenie ohraňovacieho lisu a robota, aby bol systém Ulti-Form rýchlo pripravený na výrobu.

LVD2

Robotické chápadlo s automatickým prispôsobením
Robotické chápadlo systému Ulti-Form sa vie automaticky prispôsobiť vďaka jedinečnému dizajnu vyvinutému v LVD (patent je v procese vybavovania). Vyznačuje sa flexibilitou voči rôznym geometriám dielcov, pričom sa automaticky prispôsobuje veľkosti obrobku. Vďaka tomu spracovanie série rôznych geometrií dielcov nevyžaduje výmenu zveráka a výroba je nepretržitá a neprerušovaná.

Zaručenie kvality
Systém Ulti-Form vybavený adaptívnym laserovým ohýbacím systémom Easy-Form spoločnosti LVD, ponúka automatizáciu so zárukou kvality. Technológia adaptívneho ohýbania v reálnom čase zvyšuje technologickú stabilitu procesu robotického ohýbania ohraňovacieho lisu a zaručuje konzistentne presné výsledky ohýbania.

Automatizácia dneška
Vďaka flexibilite dokáže systém Ulti-Form pracovať v automatickom alebo manuálnom režime. Manuálne ovládanie možno použiť pri veľmi zložitých dieloch a malých sériách, automatizovaná výroba je vhodná pri veľkých sériách.

Kontaktná osoba: Miroslav Poliak, LVD S3, a. s.,
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.lvdgroup.com