4778-HQ_IMG_R217.94-08_Range_Incl_Helical

Spoločnosť Seco prednedávnom obohatila svoj rad rohových fréz T4-08 o nový nástroj so zubmi v skrutkovici, so štyrmi reznými hranami a inovačným dizajnom tangenciálnej frézy. Nástroj T4-08 so zubmi v skrutkovici, ktorý predstavuje ideálne riešenie na drážkovanie a tvarové/rohové frézovanie, je mimoriadne vhodný na obrábanie náročných materiálov, akými sú napríklad liatina, oceľ, nehrdzavejúca oceľ a rôzne typy zliatin.

Rovnako ako aj ďalšie produkty tohto radu, pevné a spoľahlivé sedlá frézy T4-08 so zubmi v skrutkovici spolu s reznými doštičkami s viacerými reznými hranami prinášajú optimálnu stabilitu frézovania a umožňujú vytvárať presné pravouhlé steny. Rezné doštičky sa vo fréze upínajú tangenciálne, čím dochádza k prenosu sily frézovania na najsilnejšie časti rezných doštičiek, vďaka čomu môžu výrobcovia dosiahnuť požadovanú úroveň pevnosti pri väčšej hĺbke rezu aj pri menších priemeroch.

Okrem veľkého úberu materiálu môžu používatelia využívať aj výhody univerzálnosti Helical T4-08 vďaka sortimentu s normálnym aj hustým delením zubov frézy a s reznými doštičkami v geometrii M08 a MD08, ako aj triedy MP3000, MK2050 a F40M. Rôzne dostupné typy upínania zahŕňajú upínanie typu Seco-Capto, Weldon, nástrčné prevedenie a Combimaster. Táto rada fréz je dostupná v priemeroch od 25 mm do 54 mm s hĺbkou rezu od 22 mm do 64 mm. K dispozícii sú doštičky s rádiusmi od 0,4 mm do 1,6 mm. Všetky frézy T4-08 so zubmi v skrutkovici majú integrované chladiace kanáliky, ktoré zaistia dlhšiu životnosť nástroja.

 

TEXT/FOTO Seco Tools