shutterstock 704111815Chodíte radi do kina, no súčasná situácia to veľmi nedovoľuje? U väčšiny ľudí sa stávajú čím ďalej, tým viac obľúbenejšie domáce kiná. Čo stojí za fenoménom domáceho kina a ako si vďaka nemu vychutnáte filmový zážitok na maximum?

Ako si užiť film v prostredí domova?
V prvom rade by ste sa mali rozhodnúť, či pri premietaní chcete spoločnosť. Introvertné typy ľudí si filmy radi vychutnajú osamote, no zážitok sa dá vylepšiť aj s partiou priateľov – konečná voľba je na vás. Aby ste nestrácali čas výberom žánru, rozhodnite sa preň skôr, napríklad deň pred oficiálnym premietaním. Prečítajte si hodnotenie filmu a ak ho budete pozerať s deťmi zistite, či je vhodný pre ich vekovú kategóriu.

Domáce kiná: Úplná kontrola nad ovládaním
Či už sa vám to páči, alebo nie, pozeranie filmu si občas vyžaduje jeho prerušenie z dôvodu prestávky na toaletu. Bežní návštevníci kina nemajú kontrolu nad pozastavením premietania, a preto veľakrát prídu o časť deja. Domáce kino umožňuje celkovú kontrolu nad spustením filmu, jeho pozastavením, alebo spätným pretočením scén. Zvýšenie a zníženie hlasitosti, pridanie titulkov - viaceré aspekty sa dajú upraviť podľa osobných preferencií.

Domáce kino zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti
Atraktívne domáce kiná sú skvelým doplnkom nehnuteľnosti – inak povedané, domáce kiná môžu fungovať aj ako investície. Pri predaji domu tak prilákate viac pozornosti u potenciálnych kupcov, získate zaň viac peňazí a samotný predaj prebehne za rýchlejší čas. Treba si tiež uvedomiť, že nie všetky domáce kiná sú rovnaké. Ak chcete využiť túto konkrétnu výhodu, pozorne si preštudujte vlastnosti príslušenstva a zaobstarajte si dobre navrhnutú verziu s modernou technológiou.

Faktor pohodlia
Typický zážitok z kina sa dá napodobniť aj z pohodlia domova. Vo vlastnom domácom kine nebudete sedieť vedľa cudzích osôb, ktoré niekedy znepríjemňujú celý priebeh filmu. Nie je nezvyčajné, keď uvádzači pri vstupe kontrolujú, či jedlo, ktoré so sebou máte, je zakúpené u nich. V domácej kinosále si k predstaveniu môžete nakombinovať ľubovoľné občerstvenie bez obáv, že by vám ho niekto „spacifikoval“. Každý skutočný fanúšik filmov si zamiluje kinosálu, do ktorej sa môže hocikedy uchýliť. Koniec koncov, ide o jeho typické prostredie obývačky.

FOTO: Photographee.eu / Shutterstock.com