kinex

Spoločnosť Kinex s viac ako storočnou tradíciou popri širokom portfóliu valivých ložísk pre rôzne odvetvia priemyselných aplikácií vyrába od roku 1968 aj ložiská určené pre textilný priemysel. Práve v tejto oblasti figuruje ako najväčší svetový dodávateľ špeciálnych ložísk.

 


V o výrobnej náplni sú obsiahnuté špeciálne dvojradové guľkové ložiská pre bezvretenové spriadacie stroje, spriadacie komory a vyčesávacie kotúče, textilné vretená a stroje na tvarovanie nití. Vo výrobnom programe sa nachádzajú aj špeciálne rotorové ložiská s limitovanou rýchlosťou až do 125 000 otáčok za minútu. Hlavnými odberateľmi týchto ložísk sú popredné svetové textilné spoločnosti.


Presadiť sa na čínskom trhu

V rámci rozvoja obchodu sa počas mája tohto roka uskutočnili v štyroch čínskych provinciách konferencie s cieľom upriamiť pozornosť na spoločnosť Kinex. Cieľom bolo priniesť potenciálnym zákazníkom čo najpodrobnejšie informácie o kvalitách a tradícií slovenského výrobcu ložísk. Rovnako dôležité bolo informovať o postupoch pri výmene týchto ložísk. Stretnutia mali mimoriadny vplyv na marketing spoločnosti Kinex, keďže čínski obchodníci boli vo falošnej domnienke, že na území Česka a Slovenska sa ložiská pre textilný priemysel prestali kompletne vyrábať.

Ďalšou významnou aktivitou v oblasti podpory značky bola účasť na medzinárodnej výstave priemyslu textilných strojov – ITMA, ktorá sa tradične uskutočnila v Šanghaji. Popri popredných svetových výrobcoch mala spoločnosť možnosť vo svojom expozičnom stánku prezentovať širokej verejnosti najnovšie výrobky z tejto oblasti. Kinex aj s podporou spomínaných konferencií a výstav naďalej rozširuje svoje pôsobisko na trhu textilného priemyslu. Súčasne zvýrazňuje svoje postavenie na trhu na maximálnu možnú úroveň.

 

TEXT /FOTO: Kinex Bearings, a. s.