123kuriér Spoločnosť 123kuriér bola nominovaná medzi najatraktívnejších zamestnávateľov na Slovensku v roku 2021. Nomináciu úspešne premenila a umiestnila sa v TOP 5 medzi firmami z oblasti dopravy a logistiky.

Prestížnu anketu Najatraktívnejší zamestnávateľ roka vyhlasuje každoročne spoločnosť Profesia. Jej cieľom je priniesť reálny pohľad uchádzačov a potenciálnych zamestnancov na to, ako vnímajú benefity, ponuky, ale aj imidž firiem na slovenskom personálnom trhu. Pre spoločnosť 123kuriér je umiestnenie v prvej päťke veľkým úspechom. Potvrdzuje, že dôkladná personálna práca stojí z veľkej miery za dobrými výsledkami v biznise.
Našou ambíciou v personálnej práci bolo od začiatku to, aby sme vytvárali pre zamestnancov priateľské prostredie, v ktorom sa budú dobre cítiť, dôverovať si a vzájomne sa motivovať. Okrem benefitov, ktoré máme pre zamestnancov na všetkých úrovniach, nám k tomu pomáhajú teambuildingové aktivity, pri ktorých sa kolegovia spoznajú, komunikujú spolu a odovzdávajú si vzájomne informácie a skúsenosti. Od začiatku sa snažíme o férový prístup ku kolegom a o to, aby sme sa vnímali ako „rodina“. Umiestnenie v ankete je pre mňa záväzkom tento trend udržať aj v čase, keď spoločnosť a počet zamestnancov rýchlo rastie. Dobrým ukazovateľom je pre mňa aj to, že fluktuácia v našich spoločnostiach, respektíve v našej slovensko-českej skupine, je úplne minimálna. To, že sme vnímaní ako atraktívny zamestnávateľ, je naším spoločným výsledkom,“ komentuje úspech v ankete Miloš Melník, generálny riaditeľ slovensko-českej skupiny 123kuriér/123kurýr.

Text: Dana Samková, Tibor Šuľa
Foto:123kuriér