obr1Ako zjednodušiť opakované nákupy a znížiť transakčné náklady? Výborným riešením automatizácie nákupného procesu je využitie tzv. e-Procurement riešenia od spoločnosti Manutan, ktorá je popredným európskym dodávateľom produktov a služieb pre výrobu, dielne, sklady a kancelárie.


Súčasný trend automatizácie a digitalizácie je stále viac viditeľný nielen v priemyselnej výrobe, ale i v ostatných oblastiach, ktoré s tým súvisia vrátane automatizácie nákupného procesu. V oblasti nákupu a procurement oddelení je to veľká príležitosť, ako vytvárať ďalšie úspory, zvyšovať kvalitu a rýchlosť dodávok. Ako teda nákupný proces zefektívniť a zrýchliť? Implementovať e-Procurement riešenie na mieru.

Efektívne e-Procurement riešenie
Výborným riešením moderného digitálneho obchodu je e-Procurement, ktorý prepája e-shop dodávateľa s ERP systémom zákazníka. Vďaka tomu môže nákupné oddelenie jednoducho a rýchlo riadiť objednávky, optimalizovať procesy a znižovať náklady.
„E-Procurement riešenie spoločnosti Manutan zjednodušuje proces fakturácie a integrácie všetkých dodávateľov, pomáha s internými schvaľovacími procesmi, umožňuje výber a zaradenie len vybraných kategórií a udržiava objednávky so zmluvnými cenami,“ hovorí Tomáš Střelský, riaditeľ spoločnosti MANUTAN Slovakia, s. r. o.

obr2

50 rokov skúseností
Manutan ponúka produkty a riešenia nielen pre výrobu, dielne, sklady alebo kancelárie, ale tiež v oblasti BOZP a PO, hygieny a upratovania alebo obalov a obalovej techniky. „Pre nás je kľúčový hlavne B2B segment. Väčšina našich produktov a riešení mieri do výrobných podnikov v automobilovom, strojárskom, hutnom, zdravotníckom alebo chemickom priemysle,“ dodáva Tomáš Střelský.
Slovenský Manutan patrí do francúzskeho holdingu Manutan International, ktorý zamestnáva 2 200 ľudí a pôsobí v 17 európskych krajinách. Skupina v Európe využíva asi 190 000 m2 skladovacích plôch, v ponuke má 400 000 produktov od 1 850 dodávateľov. Vlani dosiahla celá skupina obrat 741 mil. eur.

Nadštandardné služby
V e-shope má Manutan 40 000 produktov od 250 dodávateľov vrátane vlastnej privátnej značky Manutan. Priemyselným podnikom poskytuje širokú ponuku produktov, ako sú stacionárne náradie a dielenské stroje, elektrické náradie a príslušenstvo, pneumatické náradie, spájací materiál alebo meracie prístroje.
Zákazníci môžu zdarma využiť službu 3D vizualizácie dielne, skladu alebo kancelárie vrátane odporúčania vhodného vybavenia i atypických produktov. K ďalším službám patrí doprava zdarma do druhého dňa, záruka 10 rokov na vybraný sortiment, v prípade potreby montáž a vynáška alebo služby náhradného plnenia.

obr3

Tip na nákup: Ako vybrať paletový vozík?
Pri výbere paletového vozíka je potrebné špecifikovať, aký náklad sa bude prevážať, v akom pracovnom prostredí a aká bude vyťaženosť danej prevádzky. Podľa toho potom vyberieme požadované funkcie a vlastnosti.
K základným druhom paletových vozíkov patria nožnicové paletové vozíky, ktorá zdvihnú náklad do výšky 80 cm, a tým umožnia jednoduchšiu manipuláciu. Pre manipulačné činnosti, kde je potrebné prevážaný náklad zároveň odvážiť, je vhodný paletový vozík s váhou (prípadne tlačiarňou). Váhy môžu byť orientačné alebo veľmi presné s príslušnými certifikáciami.
Paletové vozíky s rýchlozdvihom sú vybavené systémom, ktorý zdvihne náklad iba za niekoľko stlačení oja. Na prepravu kvapalín v sudoch alebo bareloch sa používajú špeciálne navrhnuté paletové vozíky. Elektrické paletové vozíky sú vybavené akumulátorom a ovládajú sa pomocou tlačidiel na oji. Majú elektrický zdvih i pohon.
Na prepravovanie ťažkých bremien sa dajú využiť paletové vozíky so zjednodušeným rozjazdom, ktoré vozík uvedú do pohybu s omnoho menšou námahou až o desiatky percent. Vysokozdvižné paletové vozíky (zakladače) sú dostupné v elektrickom i mechanickom vyhotovení. Do potravinárskych prevádzok a do prostredia s vysokými hygienickými požiadavkami sú vhodné antikorové paletové vozíky.
Manutan ponúka paletové vozíky s rôznymi kombináciami vymenovaných funkcií a vlastností.

obr4Kontakt:
MANUTAN Slovakia, s. r. o.
Obchodná 507/2
Bratislava - Staré Mesto 811 06
Tel.: 02/436 343 06
E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web: www.manutan.sk