ecoflow 1

EcoFlow, spoločnosť zaoberajúca sa riešeniami prenosnej a obnoviteľnej energie uvádza na trh veľmi očakávaný inteligentný domáci ekosystém EcoFlow Smart Home Ecosystem, mobilný zdroj energie pozostávajúci z prenosnej elektrárne DELTA Pro a kompletnej zostavy príslušenstva, ktoré ju posilní. Sebestačný a integrovaný ekosystém poskytuje energetické riešenie domáceho záložného zdroja, bývanie mimo siete a bývanie v karavane.

 

V roku 2021 spoločnosť EcoFlow prvýkrát odhalila ekosystém DELTA Pro prostredníctvom crowdfundingovej kampane na platforme Kickstarter. Ekosystém prekonal rekord na Kickstarteri za najviac financovaný technologický projekt ešte predtým, ako bol zaradený medzi 100 najlepších vynálezov podľa časopisu TIME za rok 2021 a získal cenu Red Dot Award 2022. Teraz, po dlhom očakávaní verejnosťou, sa ekosystém EcoFlow DELTA Pro konečne uvádza na masový trh v Európe.

„Dokonalé riešenie energie musí prekonať rámec prenosnej elektrárne a efektívne riešiť energetické potreby generácie," povedal Thomas Chan, riaditeľ pre výskum a vývoj v spoločnosti EcoFlow. „Ekosystém inteligentnej domácnosti od EcoFlow je prvý, ktorý sa tým zaoberá a zmení spôsob, akým jednotlivci a domácnosti pristupujú k energii."

 

Využitie

 

EcoFlow Smart Home Panel je srdcom inteligentného domáceho ekosystému. Integruje až dve jednotky DELTA Pro s 10 domácimi okruhmi. Smart Home Panel, s časom prepínania kratším ako 20 ms, umožňuje ekosystému spustiť sa okamžite po výpadku prúdu. Používatelia môžu tiež sledovať a kontrolovať spotrebu energie prostredníctvom aplikácie EcoFlow. Okrem toho je možné ušetriť účty za energiu uskladnením energie pri nižších sadzbách a následne ju spotrebúvať, keď sú sieťové sadzby vyššie.

 

Diaľkový ovládač

coFlow DELTA Pro Remote Control je prvý diaľkový ovládač pre prenosnú elektráreň. Displej zobrazuje presne tie isté informácie na obrazovke DELTA Pro vrátane zostávajúceho času batérie, príkonu, výkonu atď. Diaľkový ovládač, ktorý je pripojený k systému DELTA Pro cez Bluetooth alebo kábel, uľahčuje používateľom zapnúť/vypnúť zásuvky na striedavý prúd, jednosmerný prúd alebo celú jednotku.

 

Generovanie

 

S príkonom 400 W a účinnosťou premeny 22,4 % váži solárny panel EcoFlow 400 W 12,5 kg a je plne funkčný za všetkých poveternostných podmienok. Pripojte až tri 400 W solárne panely k zariadeniu DELTA Pro na dosiahnutie príkonu 1200 W, ktorý dokáže plne nabiť zariadenie DELTA Pro za štyri až osem hodín.

 

Solárny sledovač

 

Solárny sledovač EcoFlow Solar Tracker na spotrebiteľskej úrovni, monitoruje a nasleduje slnko počas celého dňa. Umiestnite na neho 400 W solárny panel a solárny monitor automaticky prispôsobí solárny panel do polohy kolmo k slnku, čím zlepší výrobu zo slnečnej energie o 30 %.

 

Adaptér

EV X-Stream Adapter umožňuje nabíjanie systému DELTA Pro tisíckami nabíjacích staníc pre elektromobily na úrovni 2 AC na celom svete, vďaka čomu je DELTA Pro prvou prenosnou elektrárňou, ktorá podporuje nabíjanie nabíjacích staníc pre elektromobily. S príkonom 3 400 W je možné DELTA Pro plne nabiť nabíjaním elektromobilu za 1,7 hodiny.

 

wcoflow

Inteligentný generátor

 

EcoFlow Smart Generator slúži ako posledný zdroj energie pre inteligentný domáci ekosystém počas katastrof alebo dlhších výpadkov prúdu. V porovnaní s tradičnými plynovými generátormi ponúka inteligentný generátor EcoFlow Smart Generator lepšiu palivovú efektívnosť a menšiu stratu energie pri nabíjaní zariadenia DELTA Pro.

 

Prenosná elektráreň

S kapacitou 3,6 kWh je EcoFlow DELTA Pro prvou prenosnou domácou batériou na svete s rozšíriteľnou kapacitou až na 25 kWh, čo stačí na pokrytie núdzovej spotreby energie priemernej rodiny na približne jeden týždeň.

 

Inteligentná prídavná batéria

 

Každá inteligentná prídavná batéria DELTA Pro Smart Extra Battery má rovnakú kapacitu ako prenosná elektráreň DELTA Pro Portable Power Station. Pripojte až dve inteligentné prídavné batérie k jednej jednotke DELTA Pro, aby ste dosiahli kapacitu 10,8 kWh.

 

Dostupnosť

 

Inteligentný domáci ekosystém EcoFlow, s výnimkou Solar Tracker (solárneho sledovača) a Smart Home Panel (inteligentného domáceho panela), je teraz k dispozícii na webovej stránke EcoFlow a na Amazone. Dostupnosť inteligentného domáceho panelu Solar Tracker Smart Home Panel bude oznámená koncom tohto roka. TEXT EcoFlow Europe