littelfuse ixys landing 2020Littelfuse a Ixys patria k celosvetovo známym spoločnostiam s ustáleným renomé. Produkty signované týmito značkami sa tešia aj dôvere zákazníkov TME. Preto sa títo producenti tak často objavujú v našej ponuke. A pretože by bolo ťažké na jednom mieste opísať všetky inovatívne súčiastky Littelfuse a Ixys, predstavujeme vám malú ukážku z nášho katalógu.


Sú to série a produktové rady vymykajúce sa konkurencii (nielen kvalitou, ale aj cenou). Všetky prezentované produkty si môžete zakúpiť priamo z našich skladov bez rizika oneskorenia dodávok!

Ochrana od Littelfuse
Pri ponuke Littelfuse nie je možné vynechať otázky ochrany rôzneho druhu. Tá tvorí významnú časť produktov dostupných v TME. Pre obrovský počet týchto súčiastok uvedieme iba dve vybrané skupiny produktov. Všetkým zákazníkom, ktorí majú záujem o poistky a ochranu, odporúčame navštíviť náš katalóg a oboznámiť sa s komplexnou ponukou týchto súčiastok značky Littelfuse.

Prepäťové ochrany Littelfuse
Prepäťové ochrany patria k základných ochranným prvkom elektronických obvodov. V katalógu TME môžete nájsť rôzne druhy ochrán Littelfuse určených na THT aj SMT montáž. Okrem miniatúrnych rozmerov sa vyznačujú keramicko-kovovým telom plneným plynom, vďaka čomu uvoľňujú minimálne množstvo energie. Aj preto sú dokonalé na použitie v obvodoch podliehajúcich prísnym štandardom, napríklad v testovacích prístrojoch, meračoch, ADSL vybavení alebo v zdravotníckych aplikáciách.

Ochrana CG5 90LS
Ochrana: CG5-90LS

 

Poistky nano2 Littelfuse
Miniatúrne poistky značky Littelfuse sú dostupné v rôznych variantoch. Za pozornosť stojí modelový rad Nano2. Sú to súčiastky uzatvorené v štandardných formátoch SMD: 1206 a 2410. Spája ich aj zhodnosť s normou RoHS a bezhalogénové puzdro (v mnohých prípadoch aj bez obsahu olova). Boli precízne prispôsobené konkrétnym prevádzkovým podmienkam, aj preto výrobca detailne špecifikuje pre každú sériu dedikované aplikácie. Napríklad, séria 446 je dostupná pre široký rozsah pracovných prúdov, je určená na použitie v sieťach a počítačovom vybavení, LCD monitoroch, v bielej a čiernej technike. Séria 465 je určená pre prevádzku s napätím 250 VAC, pre aplikácie v zdrojoch, systémoch osvetlenia alebo priemyselných zariadeniach.

Tavná poistka 0448.750MR
Tavná poistka: 0448.750MR

 

Miniatúrne poistky Littelfuse
Tranzistory značky IXYS
V roku 2017 koncern Littelfuse prevzal iného známeho producenta v elektronickom sektore – značku Ixys. Táto spoločnosť sa špecializuje na výrobu inovatívnych polovodičových súčiastok, predovšetkým na polovodičové výkonové transformátory, ktoré nechýbajú ani v ponuke TME. V našom katalógu môžete nájsť okrem tranzistorov aj diódy, usmerňovacie mostíky, drivery a tyristory signované značkou IXYS. Časť z týchto produktov je dostupná vo forme diskrétnych polovodičových modulov.

Tranzistory IGBT IXYS
IGBT tranzistory, teda bipolárne tranzistory s izolovaným hradlom, sa čoraz častejšie stávajú alternatívou pre tranzistory MOSFET. Sú cenovo atraktívne, vyznačujú sa nízkym spínacím napätím, sú optimálnym riešením v prípade aplikácií operujúcich s veľkým prúdom alebo vysokým napätím. Základným variantom týchto súčiastok je konštrukcia NPT (Non Punch Through). Vďaka veľkej bezpečnej oblasti práce (SOA) sú vhodné pre ovládače elektrických pohonov.
Nedostatkom IGBT-NPT tranzistorov je ich pomalé vypínanie (v porovnaní s MOSFETmi) a výskyt „prúdového chvosta“ (tail current) na kolektore. Tento problém rieši technológia Punch Through (IGBT-PT), ktorá spočíva v tom, že sa vo vrstvách komponentu umiestni budič, ktorý zrýchľuje rekombináciu nábojov v tranzistore. Vďaka tomu je vypínanie spojené s nižšími stratami energie a komponent nadobúda záporný teplotný koeficient, t. j. nárast teploty znižuje jeho napätie. Tento typ súčiastok nachádza uplatnenie v zdrojoch, meničoch jednosmerného napätia a pod.

Tranzistor IGBT IXDP20N60BD1
Tranzistor IGBT: IXDP20N60BD1

 

V ponuke TME sú dostupné IGBT transformátory oboch typov, umiestnené v štandardných puzdrách určených rovnako pre THT a povrchovú montáž.

Moduly IGBT IXYS v technológii XPT
Technológia XPT znamená Extreme-light Punch-Through, teda variant riešenia PT charakterizujúci sa použitím extrémne tenkej vrstvy podložky – budiča. Tým sa dosiahne nízky tepelný odpor komponentov, zvýši sa maximálna frekvencia prepínania a navyše, zníži sa napätie prepínania a obmedzia sa energetické straty. Tranzistory IGBT vyrobené touto technológiou sú dostupné priamo zo skladov TME v modulovom variante.

Modul IGBT IXA60IF1200NA
Modul IGBT: IXA60IF1200NA

 

Tranzistory MOSFET zo série POLAR
Výkonové tranzistory MOSFET série POLAR boli vyrobené ako kompromis medzi cenou a atraktívnou špecifikáciou. Ich najdôležitejšími vlastnosťami je nízka odolnosť jadro-zdroj (RDS) v zopnutom stave a malý náboj požadovaný na hradle na zapnutie tranzistora. Tranzistory POLAR môžu efektívne pracovať v aplikáciách so širokým spektrom frekvencií. Zároveň sa na ich obsluhu používajú pasívne súčiastky menších rozmerov, čo umožní zmenšovať rozmery a hmotnosť prístroja. Séria POLAR je dobre chránená proti prúdom vyskytujúcim sa pri obsluhe indukčnej záťaže ako motory, elektromagnety, cievky a pod.

Tranzistory MOSFET zo série POLAR
Súčiastky na automatizáciu LITTELFUSE A IXYS
Mnoho z produktov Littelfuse ponúkaných prostredníctvom TME nachádza svoje uplatnenie predovšetkým v priemysle a automatizácii. Príkladom takých produktov sú relé OptoMOS podpísané logom IXYS.

Relé CPC1726Y
Relé: CPC1726Y

 

Nízkovýkonové relé SSR zo série OptoMOS
OptoMOS je typ polovodičového relé. Súčiastky tohto typu vychádzajú (ako už samotný názov napovedá) z metódy optickej izolácie obvodov. Používajú sa všade tam, kde ovládacia jednotka a ovládané zariadenie operujú v maximálne rozdielnych rozsahoch napätia alebo kde sa vyžaduje hlboká izolácia kvôli bezpečnosti (napr. zdravotnícke vybavenie, prietokomery pre horľaviny, letectvo). Je to jedna z najlepších metód ochrany motorov proti poškodeniu v dôsledku prierazu. Izolačné napätie pre produkty OptoMOS je od 1,5 kV do 5 kV. Sú dostupné v puzdrách rovnako pre povrchovú aj otvorovú montáž (alebo pre použitie na THT podložkách). Ovládací prúd zvyčajne neprekračuje 100 mA, no pracovný prúd môže dosahovať dokonca až 11 A. Najčastejšie je prevádzka týchto súčiastok limitovaná teplotným rozsahom -40°C až 85°C.

TEXT/FOTO TME