krypto 1Do akých kryptomien je najlepšie investovať v roku 2023? Hoci každého zaujíma, ktoré NFT a kryptomeny majú v roku 2023 najlepšiu budúcnosť. Bohužiaľ, trh s kryptomenami bol počas väčšiny roka 2022 v klesajúcom trende. Ako však zistiť, ktorú kryptomenu kúpiť dnes, ako zistiť, ktorá kryptomena rastie, a ako nájsť kryptomeny, ktoré čoskoro explodujú? Zdá sa, že rok 2023 ešte nie je nemožnou misiou.

Lacné kryptomeny s veľkou budúcnosťou

Mnohí investori sa snažia vyvážiť svoje portfóliá digitálnymi aktívami (sľubnými kryptomenami), ktoré majú najväčší potenciál využitia, napríklad tými kryptomenami, ktoré sa dajú vybrať do online casina. Títo kupujúci vedia, ako funguje DeFi (decentralizované financovanie). Títo investori vedia, že ekonomika funguje cyklicky a že teraz je najlepší čas investovať do nových a dobrých kryptomien s prognózou. Hľadáte kryptomeny s lepšou budúcnosťou v roku 2023?

6 kryptomien so skvelou budúcnosťou v roku 2023

Každý sa zamýšľa nad tým, ktorú kryptomenu kúpiť dnes a ktoré kryptomeny majú najväčšiu budúcnosť, a pravdou je, že nikto nevie, aká bude budúcnosť kryptomien v roku 2023. Najlepšie digitálne tokeny pre individuálne portfólio kryptomien budú v konečnom dôsledku závisieť od vášho rizikového profilu a investičného štýlu.

Ak chcete robiť dobré predpovede kryptomien, musíte si to najprv vyskúšať.

Je samozrejmé, že finančné vzdelávanie je základom všetkých ekonomických investícií. Investujte len také peniaze, ktoré si môžete dovoliť stratiť. Toto nie je hra: každé kryptoaktívum je veľmi rizikové. Skôr než sa spýtate, ktorú kryptomenu si dnes kúpiť, položte si otázku: Mám dostatočné finančné vzdelanie, aby som vedel s kryptomenami zaobchádzať s čo najlepším výhľadom?krypto 2

Polygon - blockchain druhej úrovne na Ethereu

Polygon, predtým známy ako sieť Matic, je najpopulárnejší blockchain druhej úrovne postavený na Ethereu. Zlepšil niektoré nedostatky Etherea, ako napríklad škálovateľnosť a vysoké náklady. Vďaka Polygonu môžu vývojári vytvárať aplikácie podporujúce Ethereum s oveľa nižšími nákladmi.

Polygon si už získal popularitu medzi kryptoinvestormi. Očakáva sa však, že po zlúčení s Ethereom sieť ešte viac porastie. Okrem toho Polygon buduje aj partnerstvá s cieľom zvýšiť svoju prítomnosť na trhu s kryptomenami.

Začiatkom roka 2022 sa Polygon stal jedným zo šiestich projektov zaradených do prestížneho programu Disney Accelerator . Exkluzívne partnerstvo s MATIC oznámil aj populárny online broker Robinhood, vďaka čomu sa Polygon stal prvým blockchainom podporovaným jeho peňaženkou Web3.

Po uvedení na trh v roku 2019 sa cena hry Polygon pohybovala medzi 0,01 a 0,03 USD až do roku 2021. V decembri 2021 dosiahol token svoje historické maximum; v roku 2022 sa však Polygon stal aj obeťou kryptozločinu. Napriek tomu sa hodnota tokenov Matic od júna 2022 zvýšila približne o 180 %.

Ak sa spoločnosti Polygon podarí udržať toto tempo rastu, cena tokenov Matic by mohla byť v blízkej budúcnosti svedkom býčieho trhu. Mnohí investori tak budú mať záujem pridať Polygon na svoj zoznam "kryptomien, ktoré vás obohatia" a sľubných kryptomien.

BNB je servisný token významnej kryptomenovej burzy

BNB je jednou z kryptomien, u ktorých sa očakáva rast v roku 2023. Je to vlastný digitálny token rýchlo rastúcej burzy Binance Smart Chain ( Binance Smart Chain , teraz pod názvom BNB Chain ): veľmi populárna sieť v rokoch 2021 a 2022, ktorú využíva prevažná väčšina NFT hier a DeFi projektov. Je to tiež servisný token spoločnosti Binance , poprednej svetovej burzy kryptomien. Ako si viete predstaviť, vďaka tomu má BNB v ekosystéme Binance niekoľko využití. Vzhľadom na nedávny kolaps jednej z hlavných konkurenčných búrz , FTX , BNB vyjadruje solídnosť. Mohla by to byť najspoľahlivejšia stávka medzi kryptomenami s veľkou budúcnosťou v roku 2023.

Jednou z najväčších výhod investície do BNB je, že token poskytuje svojim držiteľom zľavy na poplatky Binance . To v priebehu rokov pomohlo zvýšiť dopyt po BNB. V súčasnosti sa BNB vďaka svojej popularite široko používa aj ako platobná metóda.

Kryptomena bola spustená v roku 2017 a vrchol dosiahla v roku 2021 (jej hodnota vzrástla o viac ako 60 000 % ), odvtedy však cena tokenov BNB klesla o viac ako 50 %. Tento obrovský pokles ceny je v súlade s vývojom celého trhu kryptomien v roku 2022.

Napriek tomu sa BNB ukázala ako jeden z najlepších altcoinov z hľadiska užitočnosti . Okrem toho je počet tokenov BNB obmedzený a tím už má systém automatického spaľovania, ktorý zníži ponuku na polovicu.

Toto deflačné nastavenie by mohlo znížiť celkovú ponuku tokenov BNB a v kombinácii s oživením trhu kryptomien by tento digitálny token mohol potenciálne priniesť investorom pozoruhodné výnosy.

Ripple XRP - škálovateľný kryptoplatobný protokol

Ripple je platobný protokol založený na technológii blockchain, ktorý poskytuje rýchle a lacné transakcie . Sieť vyvinula RippleNet na zefektívnenie medzinárodných transakcií a spolupracuje už s viac ako 200 finančnými inštitúciami. Najdôležitejšie je, že Ripple je open source, čo znamená, že jeho technológiu môže na vývoj vlastných platobných systémov použiť ktokoľvek.

Vlastný digitálny token Ripple, XRP, sa môže používať ako sprostredkovateľská mena pri medzinárodných prevodoch peňazí. Tento digitálny token sa používa v produktoch Ripple na rýchlu konverziu medzi rôznymi menami. Treba však poznamenať, že používatelia siete RippleNet nemusia na vykonávanie transakcií používať XRP.

Majú však možnosť používať ho na transakcie medzi menami (napr. GBP/TRY). Ripple existuje od roku 2012 a vzhľadom na jeho možnosti použitia ho už mnohí možno zaradili na zoznam kryptomien s najväčšou budúcnosťou na rok 2023.

Od roku 2020 sa však projekt ocitol zapletený v súdnom procese SEC . Zdá sa však, že dopyt sa uberá smerom priaznivým pre Ripple.

Po vyriešení právnych sporov SEC bude XRP pravdepodobne k dispozícii na burzách v USA, čo by mohlo pomôcť zvýšiť dopyt a cenu tejto digitálnej meny. A čo je dôležitejšie, ak XRP pozitívne vyrieši svoj právny spor so SEC, cena XRP zažije rýchly rast . To je hlavný dôvod, prečo je XRP jednou z najlepších kryptomien budúcnosti na nákup v roku 2023.

Uniswap - vlastný digitálny token populárnej decentralizovanej burzy

Podobne ako Binance, aj Uniswap je popredná burza kryptomien . Hlavný rozdiel však spočíva v tom, že Uniswap je jednou z popredných decentralizovaných búrz, a preto ju nevedie jedna organizácia. Uniswap v skutočnosti kontroluje viac ako 50 % objemu obchodovania na DEX , čo jej dáva obrovskú výhodu v podiele na trhu.

Ako plne decentralizovaná burza poskytuje Uniswap peer-to-peer obchodovanie, ktoré umožňujú inteligentné kontrakty Ethereum. UNI je digitálny token, ktorý sa používa predovšetkým na hlasovanie a riadenie v ekosystéme Uniswap. Na identifikáciu kryptomien s najlepšou budúcnosťou v roku 2023 je dôležité zvážiť funkciu a užitočnosť, ktorú jednotlivé altcoiny plnia.

Okrem toho má Uniswap aj pooly likvidity, čo z neho robí jednu z najlepších platforiem na umiestnenie kryptomien . Tí, ktorí na platforme umiestnia svoje digitálne aktíva, môžu ako odmenu získať tokeny UNI. Okrem toho je možné tokeny UNI umiestniť aj na iné burzy kryptomien. UNI je jednou z najlepších kryptomien na skladovanie.

V čase písania tohto článku sa Uniswap obchoduje za približne 5 USD, čo je takmer 90 % pod jeho rekordnou cenou 44 USD. Mnohí kryptoanalytici tvrdia, že pri tejto cene je Uniswap jednou z najviac podhodnotených kryptomien súčasnosti . Okrem toho má Uniswap priestor na budúci rast, a preto by mohol byť jednou z najlepších možností pre tých, ktorí chcú investovať do kryptomeny s malými peniazmi.

Storj - decentralizované cloudové úložisko

Ak chcete vedieť, ktoré kryptomeny budú mať v roku 2023 najväčšie prognózy, musíte vedieť, ktoré inovatívne technológie budú dominovať na trhu. Nastal čas pre metavesmír a Web 3 ? Storj je čistý Web 3, ktorý pristupuje ku cloudovému úložisku na báze blockchainu . Tradiční poskytovatelia cloudových úložísk si napríklad zriadili vlastné dátové centrá. Storj naproti tomu umožňuje komukoľvek poskytnúť vlastný diskový priestor a spravovať úložný uzol.

To znamená, že každý, kto má hardvér kompatibilný so systémom Storj, môže sprístupniť svoj úložný priestor ostatným. Okrem toho spoločnosť Storj prijala aj opatrenia na zaistenie bezpečnosti údajov zverených používateľom. Jedným z príkladov je, že Storj automaticky šifruje súbory používateľov pred ich stiahnutím.

Okrem toho Storj tiež rozdeľuje údaje na rôzne časti a distribuuje ich do samostatných uzlov, aby k nim nemali prístup iné osoby. Sieť platí používateľom za ich zdroje pomocou tokenov Storj.

Storj tak poskytuje používateľom decentralizovaný spôsob ukladania ich dát a zároveň ponúka pasívny príjem tým, ktorí chcú zdieľať svoj hardvér. Vzhľadom na rastúci dopyt po cloudových úložiskách ponúka Storj kvalitný a funkčný produkt, ktorý v tejto oblasti spôsobuje revolúciu.

V čase písania tohto článku sa Storj obchoduje za približne 0,03 USD, čo z neho robí jednu z najlepších lacných kryptomien na investovanie v súčasnosti. Kto vie, či sa Storj, ak projekt vyjde, môže stať kryptomenou, ktorá vás urobí bohatými.

Ethereum - popredný poskytovateľ inteligentných kontraktov

Investori, ktorí hľadajú najsľubnejšie kryptomeny v roku 2023, by nemali prehliadnuť Ethereum. Hoci Ethereum patrí medzi najznámejšie kryptomeny, stále má dostatok priestoru na rast. Bol to totiž prvý blockchain, ktorý ponúkal inteligentné kontrakty.

To dáva Ethereu výhodu prvého hráča na silne konkurenčnom trhu. Dokončila tiež dlho očakávané zlúčenie so spoločnosťou Proof of Bet, vďaka čomu sa stala oveľa efektívnejšou. Táto aktualizácia by mohla pomôcť zatraktívniť Ethereum pre vývojárov a urobiť z neho zaujímavú kryptomenu na investovanie.

Ethereum je zároveň najväčším hráčom v oblasti NFT. Väčšina najlepších NFT, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii, je postavená na tomto blockchaine. Ak to teda zhrnieme, Ethereum má dynamický ekosystém, seriózny upgrade a dominantné postavenie na trhu kryptomien.

Všetky tieto aspekty urobili z etherea jednu z najlepších kryptomien na nákup počas krachu v roku 2022. Ani teraz nie je neskoro, ak vezmeme do úvahy, aké bolo jeho historické maximum: 4 800 USD.

Najlepšie kryptomeny v roku 2023: Budúcnosť altcoinov

Trendy vyhľadávania v Googli naďalej stúpajú, napríklad "ktorá kryptomena ma urobí bohatým" alebo "ktorú kryptomenu si dnes kúpiť". Krutou pravdou však je, že na túto otázku nikdy neexistuje jednoznačná odpoveď. Vzhľadom na to, že nové kryptomeny vznikajú každý deň, identifikovať kryptomeny s najväčšou budúcnosťou v roku 2023 môže byť zdĺhavá úloha.

Ako nájsť kryptomeny s prognózou na rok 2023

Cena kryptomeny môže rásť a klesať v závislosti od rôznych faktorov, z ktorých niektoré sú úplne nepredvídateľné. Najlepšie je robiť vypočítané investície s ohľadom na výhody a riziká kryptomien.

Ak vás teda zaujíma, ako zbohatnúť na najviac nadchádzajúcich kryptomenách v roku 2023, pri výbere digitálnych aktív do svojho portfólia majte na pamäti nasledujúce body.

Ako zistiť, ktorá kryptomena bude najviac rásť

Preskúmajte projekty kryptomien s najväčšou budúcnosťou v roku 2023

Keď sa snažíte zarobiť na kryptomenách, je veľmi dôležité vykonať nezávislý prieskum. Investori by mali vždy venovať čas prieskumu kryptoprojektov, ktoré ich zaujímajú.

Dobrým miestom, kde začať, je webová stránka projektu, kde bude k dispozícii vaša biela kniha a plán.

  • Prečítanie bielej knihy môže investorom poskytnúť jasnú predstavu o cieľoch projektu a o tom, ako ich plánujete dosiahnuť.
  • Na webovej stránke nájdete aj podrobnosti o partnerstvách a novom vývoji projektu.
  • Okrem toho je NEMOŽNÉ nahliadnuť na webové stránky tretích strán, aby ste zistili, čo si o projekte myslí trh. Tu prichádzajú na rad platformy sociálnych médií, ako sú Reddit a Twitter.
  • Investori môžu navštíviť subredity a účty na Twitteri zamerané na kryptomeny a nájsť najlepšie digitálne tokeny na nákup.
  • Môžu sa tiež pripojiť k najlepším kryptomenovým kanálom na YouTube a skupinám na Telegrame, aby v reálnom čase získali správy o najsľubnejších kryptomenách. Z času na čas aj influenceri narazia na kryptomeny s najväčšou budúcnosťou v roku 2023.

Ktorú kryptomenu kúpiť dnes: vyhľadajte predpredaje kryptomien

Najlepšie ICO a predpredaje kryptomien ponúkajú investorom možnosť dostať sa do nového projektu od začiatku, čím pomáhajú nájsť lacné kryptomeny s perspektívou . To znamená, že ak sa daný projekt rozbehne, skorí investori môžu očakávať nadpriemerné trhové výnosy.

Napríklad Ethereum malo pri svojom spustení v roku 2015 hodnotu len 0,311 USD. Investori, ktorí si Ethereum kúpili skôr a držali svoje mince ETH do roku 2021, by získali monumentálny výnos 1,4 milióna percent.

Inými slovami, investícia 100 dolárov do Etherea by mala na vrchole hodnotu viac ako milión dolárov.

Preto by bolo pri hľadaní najsľubnejších kryptomien v roku 2023 a toho, ktorú kryptomenu kúpiť dnes, rozumné sledovať nadchádzajúce najlepšie ICO . Okrem toho majú mnohé predpredajné kryptomeny nízke vstupné ceny, čo znamená, že investori nebudú musieť riskovať veľké sumy, aby k nim získali prístup.

Ukazuje sa napríklad, že Dash 2 Trade je jednou z najdiskutovanejších kryptomien v predpredaji v roku 2022. Zároveň je to jedna z najlepších kryptomien pod 1 dolár, do ktorých sa dá práve teraz investovať. Platforma už v predpredajoch získala približne 5,8 milióna dolárov.