matadorEntry Engineering sa od dnes stáva súčasťou MATADOR Group. Spoločný podnik oboch firiem je realitou a slovenský top dodávateľ pre automobilový priemysel tak získal ďalšiu posilu.

Posilu na poli vývoja softvérových riešení a výroby hardvéru či 3D modelov a vizualizácií pre budúcu generáciu automobilov získala skupina MATADOR vo forme kapitálového vstupu do českej firmy Entry Engineering.

„Je pre nás cťou, že sme sa s majiteľmi Entry Engineering dohodli na kapitálovom vstupe do tejto spoločnosti. Spoločnosť Entry Engineering a všetci jej členovia tvoria jeden úspešný celok, ktorý už viac ako desať rokov zaznamenáva pravidelný rast, či už v počte zamestnancov alebo samotných výkonov. Ambíciou spoločnosti MATADOR je týmto krokom jej posilnenie činnosti na úseku Electronics & Entertainment v oblasti automotive a využitie vzájomných synergií. Samotný vrcholový management zostáva týmto krokom nezmenený, ale bude doplnený o GR MATADOR Holding p. Martinom Kele,“ hovorí Štefan Rosina ml. zodpovedný za stratégiu skupiny MATADOR.

Česká vývojová firma Entry Engineering vznikla v roku 2011 kedy ju tvorilo dokopy desať zamestnancov, no odvtedy sa firma rozrástla až na 300 a naďalej rastie. Je priamo spojená s automobilovým priemyslom, pričom sa podieľa nielen na vývoji, ale aj na samotnom testovaní zariadení. V jej portfóliu nájdete množstvo robotických testovacích zariadení, prípadne prenosných testovacích zariadení operačných riadiacich jednotiek, kde sa firma zameriava na odhalenie slabých miest a takisto na funkčnosť prístrojov, dátových zberníc.

„Kapitálový vstup skupiny MATADOR vítame a verím, že týmto krokom získame veľmi silného partnera pre naše projekty. To nám umožní ešte viac rozšíriť naše aktivity na poli vývoja a testovania elektronických systémov v automobiloch, ktorých za posledné roky pribúda vysokým tempom. Mimoriadne široký záber i množstvo aktívnych projektov s renomovanými automobilkami dokazuje jej kompetencie a osobne sa veľmi teším na spoločné projekty,“ hovorí Pavel Paickr, executive manager Entry Engineering.

MATADOR Group
Je najväčším súkromne vlastneným TIER1 dodávateľom pre renomované automobilky a pôsobí v troch krajinách. Vďaka technologickému vybaveniu aj potrebnému priemyselnému know-how zabezpečujeme projekty na všetkých úrovniach. Od konštrukčných návrhov, cez dizajn až po konečnú výrobu produktov, či zabezpečenie návrhu a realizácie automatizovaných liniek. Okrem automobilového priemyslu zabezpečuje MATADOR Group výrobky aj do potravinárskeho, gumárenského, alebo medicínskeho priemyslu.

Entry Engineering
Je konštruktérska kancelária, ktorá sa venuje vývoju a testovaniu rôznych komponentov aj elektronických funkcií pre budúcu generáciu automobilov. Firma spolupracuje najmä s automobilkami koncernu Volkswagen a zabezpečuje testovanie, diagnostiku, zber dát a zároveň simulácie rôznych procesov a prirodzene sa venuje aj upgradovaniu existujúcich systémov na nové požiadavky.

TEXT Marián Bóna