Demonštračné vozidlo má s 880 kW výkon takmer 1 200 PSV rámci posledného pretekárskeho víkendu DTM 2020 Schaeffler prezentoval, ako bude vyzerať budúcnosť DTM: je zelená a elektrická.

Ako nový partner pre inovácie série DTM (Deutscher Tourenwagen-Master, Nemecký šampionát cestných vozidiel) predstavila spoločnosť Schaeffler spolu so zastrešujúcou organizáciou ITR (Internationale Tourenwagen Rennen e.V.) na Hockenheimrin-gu demonštračné vozidlo, ktoré disponuje štyrmi pohonmi od spoločnosti Schaeffler napájané elektrickou batériou, jeden pre každé koleso, a je vybavené technológiou steer-by-wire Space Drive. S prototypom jazdí pilot formuly E Daniel Abt a dvojnásobný šampión DTM Timo Scheider, ako aj ambasádorka značky Schaeffler Sophia Flörsch.
„Tešíme sa na toto partnerstvo“, hovorí Matthias Zink, člen predstavenstva za Automotive Technologies v Schaeffler. „Naše inovatívne technológie elektrického pohonu prinášajú víťazstvá vo formule E už od roku 2014 a v súčasnosti sa už používajú aj v sériovo vyrábaných vozidlách. Spolupráca je dokladom priekopníckeho ducha a inovačnej sily a podčiarkuje našu ambíciu formovať ako technologický partner pokrok, ktorý hýbe svetom.“

Spolupráca je dokladom priekopníckeho a inovačného ducha Schaeffler
Spolupráca je dokladom priekopníckeho a inovačného ducha Schaeffler


Demonštračné vozidlo má výkon takmer 1 200 PS
Demonštračné vozidlo, ktoré jazdí na Hockenheimringu, má s 880 kW výkon takmer 1 200 PS, čo je takmer dvojnásobne viac, ako majú súčasné vozidlá DTM (vyše 450 kW). Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne za 2,4 sekundy a je tak približne o 0,4 sekundy rýchlejšie ako súčasné vozidlo Schaeffler BMW M4 DTM. Vozidlo disponuje technológiou steer-by-wire Space Drive, ktorá sa už v motoristickom športe osvedčila, ako aj integrovanou reguláciou jazdnej dynamiky pre riadenie štyroch motorov. Vo svojej funkcii vývojovej platformy pre elektrické DTM sú na rok 2021 plánované vystúpenia v rámcovom programe DTM. Od roku 2023 by potom DTM mohla byť plne elektrickou pretekárskou sériou.

Schaeffler prispieva k elektrifikácii DTM systémami elektrického pohonu
Schaeffler prispieva k elektrifikácii DTM systémami elektrického pohonu


„We pioneer motion“. Schaeffler miluje partnerstvá, najmä vtedy, keď podporujú technológie budúcnosti.
Len nedávno spoločnosť Schaeffler ako globálny dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel zahájila novú imidžovú kampaň s cieľom upevniť pozíciu podnikovej značky Schaeffler a komunikovať nové motto „We pioneer motion“. Centrom kampane je koncept „Green makes the difference“, ktorý symbolizuje priekopnícku rolu Schaeffler v oblasti pohybu. Matthias Zink: „Partnerstvo s DTM sa k spoločnosti Schaeffler perfektne hodí. Ako priekopníci chceme napredovať, provokovať status quo a posúvať hranice, a tým dosiahnuť zmeny.“

Ďalšie informácie o kampani nájdete na stránke „We pioneer motion“.

TEXT/FOTO Schaeffler