obrV bratislavskej automobilke Volkswagen Slovakia zišlo v piatok z výrobnej linky jubilejné 6 miliónte vozidlo. Stal sa ním elektrický Volkswagen e-up! Objednal si ho zákazník zo Švédska.


Za uplynulých takmer 30 rokov vyrobil bratislavský závod Volkswagen Slovakia viac vozidiel, ako má Slovenská republika obyvateľov. Prvý miliónový míľnik zaznamenal v roku 2003. V novom tisícročí bol nárast výroby dynamickejší ako v 90. rokoch, čo spôsobil príchod viacerých kľúčových produktov, ktoré sú súčasťou portfólia dodnes, ako aj nové moderné technológie. „Šesť miliónov vyrobených vozidiel pre zákazníkov z celého sveta v tej najvyššej kvalite svedčí o kompetentnosti manšaftu a tímovej práci, od čoho vo veľkej miere závisí produkcia vozidiel. Ďakujem všetkým kolegom, ktorí sa na tomto úspechu podieľali,“ uviedol Dr. Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo Volkswagen Slovakia. „Aby sme mohli byť rovnako úspešní aj v budúcnosti, musíme v týchto pre automobilový priemysel náročných časoch prijať opatrenia, ktoré nám pomôžu získať nové projekty, a tým zabezpečiť zamestnanosť,“ dodal.

obr2
Šesťmiliónty nový Volkswagen e-up! si objednal švédsky zákazník v bielej farbe (pure white), vďaka ktorej dostalo jubilejné vozidlo prezývku Snehová vločka. Elektrické vozidlo s nulovými emisiami má dvojnásobne väčší dojazd ako jeho predchodca. V Bratislave vzniká na jednej linke spolu s dvomi elektrickými súrodencami ŠKODA CITIGO e iV a SEAT Mii. Prvé čisto elektrické vozidlo koncernu Volkswagen bolo vyrobené v roku 2013 na
Slovensku.

TEXT/FOTO VW Slovakia