obr1B&R aj naďalej otvára nové možnosti v oblasti mobilnej automatizácie s inovatívnymi produktovými radmi X90 pre zvládnutie mobilnej kontroly a I/O úloh. Komplexná sada štandardizovaných komponentov je ideálna pre zavádzanie flexibilných konceptov automatizácie.


Srdcom systému X90 je riadiaca jednotka s výkonným procesorom ARM a 48 multifunkčných I/O kanálov. K základnému vybaveniu patrí rozhrania pre CAN, USB, Ethernet a zbernica Powerlink.

Maximálna flexibilita
Extrémne robustné odlievané hliníkové puzdro poskytuje priestor až pre štyri rozširujúce karty. Vďaka tomu je možné pridať ďalšie I/O kanály, rozhrania a dokonca aj kompletný bezpečnostný riadiaci systém s bezpečnými I / O. Rozširujúce karty pre WLAN, Bluetooth a GPS rozhrania sú v súčasnej dobe vo fáze plánovania.

Maximálna ochrana
Všetky výrobky z rady X90 sú určené pre použitie v drsnom priemyselnom prostredí. Zvládnu prevádzkovú teplotu od -40 do 85 °C, ako aj silné vibrácie alebo nárazy a sú odolné aj voči soli, UV žiareniu a oleju.

Maximálna integrácia
Systém X90 ponúka všetky výhody B&R automatizačnej techniky. Zahŕňa modulárny a hardvérovo nezávislý vývoj softvéru pomocou modulárnych sofvérových blokov, ktoré výrazne znižujú dobu vývoja softvéru a zabezpečujú jeho opakovanú použiteľnosť. Bezpečnostné technológie a rozsiahle možnosti riešenia problémov sú tiež plne integrované do systému B&R a sú k dispozícii pre používateľov systému X90 bez obmedzenia.

TEXT/FOTO B+R automatizace, spol. s r. o. - organizačná zložka