Frankfurt nad Mohanom 10. septembra (TASR) - Šéf automobilového koncernu PSA Carlos Tavares poprel špekulácie o potenciálnej fúzii so svojím taliansko-americkým konkurentom Fiat-Chrysler. "Nepotrebujeme žiadnu alianciu, sústredíme sa na seba," povedal šéf francúzskeho koncernu v utorok na autosalóne IAA vo Frankfurte nad Mohanom. Koncern PSA zahŕňa značky Peugeot, Citroen, DS, Opel a Vauxhall.

PSA prevzal Opel a jeho britskú sesterskú značku Vauxhall pred vyše dvomi rokmi od amerického koncernu General Motors. Francúzi spustili tvrdú sanáciu a zrealizovali opatrenia na zvýšenie efektivity. Tavares je síce s doterajšími výsledkami spokojný, ale požaduje ďalšie pokroky. Koncern podľa neho musí plne rozvinúť potenciál značky Opel, aby bola rentabilná. "Potrebujeme inovatívnu silu zamestnancov, aby sme zlepšili štruktúru nákladov." uviedol Tavares.

Naďalej neistá zostáva budúcnosť britského závodu v Ellesmere Port, kde PSA stopla ďalšie investície. Dôvodom je hrozba brexitu bez dohody. Podľa Tavaresa je jednou z možností zatvorenie závodu a premiestnenie produkcie novej Astry do južnej Európy. "Brexit bez dohody bude bolieť ľudí na oboch stranách, budú len porazení."