Bratislava 3. apríla (TASR) - Skupina Aures Holdings, ktorá prevádzkuje sieť autocentier AAA Auto v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a Poľsku, ukončila vlaňajší rok s predajom 83.000 jazdených áut. V tomto roku, ako uviedla v stredu v Bratislave na stretnutí s médiami predsedníčka predstavenstva holdingu Karolína Topolová, ambíciou spoločnosti je dosiahnuť predaj 100.000 vozidiel.

Podľa jej slov, jednou z ciest splnenia tohto plánu je expanzia najmä v Poľsku budovaním a rozširovaním výkupnej a predajnej siete. "Chceme využiť rýchly rozvoj poľského trhu, kde sme medziročne narástli o 53 % a v tomto roku za prvý štvrťrok tiež evidujeme zaujímavé výsledky. Tohtoročný plán pre Poľsko je 16.000 predaných áut, čo sa začína približovať celkovým predajom nášho doteraz druhého najväčšieho trhu, ktorým je Slovensko," zdôraznila Topolová.

Za 15 rokov pôsobenia na slovenskom trhu spoločnosť predala vyše 200.000 vozidiel, pričom len za vlaňajšok to bolo 18.400 áut. V súčasnosti sieť v SR predstavuje 14 pobočiek, čo je najhustejšia sieť spoločnosti v rámci jej aktivít v štyroch krajinách.

Podľa prevádzkového riaditeľa spoločnosti Petra Vaněčka musia reagovať aj na vznikajúci trh s vozidlami na alternatívny pohon. Ako uviedol, podľa rezortu hospodárstva je na Slovensku registrovaných približne 1700 elektrických vozidiel s možnosťou dobíjania z elektrickej siete. Na tento trend sa pripravujú aj na pobočkách spoločnosti, kde sa postupne vybudujú dobíjacie stanice. "Našou ambíciou je stať sa najväčším predajcom použitých elektromobilov a ďalších vozidiel na alternatívny pohon". Povedal Vaněček.