Bratislava 6. marca (TASR) - Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2018 Slovenskej republiky sa stal Šimon Šicko a spoločnosť Pixel Federation. Médiá o tom v stredu informoval organizátor súťaže. Vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v utorok (5. 3.) vo večerných hodinách. Záštitu nad súťažou prevzal prezident SR Andrej Kiska.

Cieľom súťaže je oceniť úspešných slovenských podnikateľov, ukázať širšej verejnosti pozitívne príklady a inšpirovať všetkých, ktorí majú chuť a odvahu začať podnikať, uviedol vedúci partner spoločnosti EY v SR Matej Bošňák. „Víťazi, držitelia titulu EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky našu krajinu reprezentujú na svetovom finále v Monte Carle,“ avizoval.

Predseda poroty Michal Weis o víťazovi povedal, že vybudoval úspešnú svetovú firmu, ktorá pôsobí v hernom biznise, kde zákazníci chyby neodpúšťajú. "Napriek tomu toho dokázal ešte oveľa viac, svojou úprimnosťou, ľudským prístupom a zodpovednosťou mení nielen ľudí okolo seba, ale aj spoločnosť," uviedol.

Z viac ako 100 prijatých nominácií sa do súťaže kvalifikovalo 27 podnikateľských osobností. Porota hodnotila uchádzačov podľa medzinárodných kritérií, a to podnikateľský duch, inovácie, čestnosť a poctivosť/osobný vplyv, finančné výsledky, strategická orientácia, celoštátny/globálny dosah.

Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2018, pre podnikateľov, ktorých firmy fungujú na trhu minimálne dva a nie viac ako päť rokov, si prevzali Jozef Bardík a Jozef Kuzma a spoločnosť Regal Burger.

EY je celosvetovým poskytovateľom odborných poradenských služieb v oblasti auditu, daní, transakčného a podnikového poradenstva.