Bern 5. marca (TASR) - Po poklese v predchádzajúcich troch mesiacoch sa spotrebiteľské ceny vo Švajčiarsku vo februári vrátili v medzimesačnom porovnaní k rastu. Najviac k tomu prispeli rastúce ceny leteniek a dovoleniek. V medziročnom porovnaní spotrebiteľské ceny zaznamenali stabilné tempo rastu. Uviedol to v utorok švajčiarsky štatistický úrad.

Spotrebiteľské ceny vzrástli vo Švajčiarsku vo februári medzimesačne o 0,4 %. V predchádzajúcich troch mesiacoch klesli rovnakým tempom o 0,3 %.

K februárovému rastu prispelo viacero faktorov, medzi nimi vyššie ceny v leteckej doprave či náklady na dovolenky. Naopak, ceny za ubytovanie klesli.

V medziročnom porovnaní dosiahla inflácia vo februári 0,6 %. To znamená, že spotrebiteľské ceny minulý mesiac rástli rovnakým tempom ako v prvom mesiaci roka.