Washington 28. februára (TASR) - USA pracujú na detailnej obchodnej dohode s Čínou, ktorá by obsahovala aj konkrétne štrukturálne záväzky, uviedol americký minister financií Steven Mnuchin v rozhovore pre CNBC.

Obe strany urobili významný pokrok pri aktuálnych rokovaniach a dúfajú v ďalší progres v najbližších týždňoch, povedal Mnuchin. Washington sa podľa neho blíži k dlho očakávanej dohode s Pekingom.

"Dohoda ešte nie je hotová, ale výrazne sme pokročili," povedal Mnuchin. "Musíme pokračovať v práci a dúfame, že ďalší progres sa nám podarí v najbližšom mesiaci."

Mnuchin spoločne s americkým obchodným zástupcom Robertom Lighthizerom sa snažia vypracovať detailnú dohodu, ktorá by obsahovala významné čínske záväzky. Mnuchin zdôraznil, že diskusie o tom prebiehajú už dva roky, od prvého stretnutia prezidentov Donalda Trumpa a Si Ťin-pchinga.

"Potrebné sú štrukturálne zmeny," dodal Mnuchin na margo sporných oblastí, ktorými sú predovšetkým dodržiavanie práv duševného vlastníctva a nútené technologické transfery.