Banská Bystrica 16. februára (TASR) – Obyvateľov banskobystrického sídliska Fončorda čakajú na budúci týždeň citeľné odstávky elektrickej energie. Potrvajú tri dni, od 19. do 21. februára, postupne po jednotlivých uliciach tejto mestskej časti. Dôvodom je kontrola a údržba distribučných trafostaníc. TASR o tom informoval Miroslav Gejdoš, hovorca spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD), Žilina.

"Plánovaná kontrola a údržba trafostaníc je nevyhnutná z hľadiska bezproblémového zásobovania odberateľov elektrickou energiou. Ide o základný nástroj prevencie pred nečakanými poruchami a výpadkami," konštatoval Gejdoš.

V utorok od 7.30 do 14.30 h nepôjde prúd na Internátnej a Mládežníckej ulici. V stredu v rovnakom čase budú bez elektriny obyvatelia Ulice Družby a ďalšia časť Mládežníckej. V tento deň má byť odstávka najciteľnejšia. Dotkne sa takmer 500 odberných miest. Vo štvrtok sa uskutoční údržba na Moskovskej ulici.

"Elektrikári zo SSD sa budú snažiť ukončiť práce v čo najkratšom čase. Ak to okolnosti dovolia, dodávku elektriny obnovia skôr ako v avizovanom čase," zdôraznil Gejdoš s tým, že SSD žiada odberateľov o pochopenie, trpezlivosť a prípravu na bezprúdie.

Úplný zoznam adries s presným časom odstávok možno nájsť na internetovej stránke distribučnej spoločnosti www.ssd.sk v časti Plánované odstávky.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukové záznamy.