Kanton, 20. marca (TASR/OTS) - /PRNewswire/ - 133. kantonský veľtrh sa bude v 3 fázach konať v Kantone od 15. apríla do 5. mája. Účastníkom bude aj naďalej poskytovať nepretržitú online službu.

Od roku 2020 sa zavádzajú nové modely. 6 fáz kantonského veľtrhu po sebe sa konalo online, čo prispelo k zachovaniu plynulých priemyselných a dodávateľských reťazcov zahraničného obchodu Číny a stabilizácii základov zahraničného obchodu a investícií. Keďže Čína optimalizuje a upravuje svoje preventívne opatrenia proti ochoreniu COVID-19, čínske a zahraničné podniky sa teraz môžu zúčastniť veľtrhu offline. Počnúc tohtoročnou jarnou fázou kantonský veľtrh plne obnoví offline aktivity.

Podľa hovorkyne ministerstva obchodu Šu Ťüe-tching 133. kantonský veľtrh po prvýkrát využije svoju novovybudovanú lokalitu – areál D, čím sa výstavná plocha rozšíri z 1,18 milióna na rekordných 1,5 milióna metrov štvorcových. Bude vytvorených 54 špecializovaných výstavných sekcií, ktoré poskytnú miesto pre viac ako 30 000 vystavovateľov, vrátane viac ako 5 000 vysokokvalitných podnikov, ako sú napríklad jednotlivý zástupcovia výroby a národné podniky z oblasti špičkových technológií atď. Kvalita vystavovateľov sa bude neustále zlepšovať. Všetci kvalifikovaní vystavovatelia môžu zúčastniť kantonského veľtrhu aj online, takže výhody môže využívať viac spoločností. Odhaduje sa, že počet vystavovateľov zúčastňujúcich sa online podujatia prekročí 35 000, uviedla pani Šu Ťüe-tching na pravidelnej tlačovej konferencii ministerstva 16. marca.

Pre nadchádzajúci kantonský veľtrh sa zintenzívnili marketingové kampane s cieľom prilákať viac domácich a zahraničných kupujúcich. Bude zorganizovaných viac ako 40 komunikačných aktivít typu „obchodného mosta" na podporu podnikov pri zabezpečovaní objednávok a rastu trhov. Počas 133. kantonského veľtrhu sa bude konať aj druhé medzinárodné obchodné fórum Pearl River, séria priemyselných a špecializovaných fór a takmer 400 podporných aktivít na podporu obchodu s cieľom podporiť integrovaný rozvoj veľtrhu.

Kantonský veľtrh je dôležitým oknom pre otváranie sa Číny a špičkovou platformou zahraničného obchodu, ktorá slúži pre čínske spoločnosti ako dôležitý kanál na rozvoj medzinárodného trhu. Predchádzajúce stretnutia kantonského veľtrhu pritiahli širokú pozornosť globálnej podnikateľskej komunity a všetkých oblastí života.

Viac informácií o najnovších novinkách týkajúcich sa nadchádzajúceho 133. kantonského veľtrhu nájdete na stránke https://invitation.cantonfair.org.cn/BuyerUser/RegisterUser?MediaType=16