OTS: Spoločnosť Zendure uvádza na trh prvý balkónový systém skladovania solárnej energie

Berlín, 20. marca (TASR/OTS) - /PRNewswire/ - Zendure– jeden z najrýchlejšie rastúcich energeticky technologických startupov so sídlom v Silicon Valley v USA, Číne a Japonsku – uvádza na trh SolarFlow, prvý balkónový systém skladovania solárnej energie typu plug-and-play. SolarFlow sa skladá z fotovoltického rozbočovača a maximálne štyroch batérií a je kompatibilný s bežnými balkónovými solárnymi panelmi, vďaka čomu môžu obyvatelia bytov a apartmánov uskladňovať cennú solárnu energiu počas dňa a využívať ju v noci. Kapacita až 3 840 Wh postačuje na zabezpečenie nočnej energie pre štvorčlennú rodinu – a všetky jej dôležité zariadenia a spotrebiče..

Vysoké ceny energií, ktoré sú pre mnohých finančnou záťažou, a zároveň čoraz hlasnejšie volanie po udržateľnosti v každodennom živote sú dôvody, prečo sa čoraz viac ľudí obracia k obnoviteľným zdrojom energie a investuje do vlastného fotovoltického systému na nezávislú výrobu elektriny. Aj nemecká vláda si uvedomuje potrebu podpory solárnej energie a nedávno cenovo zvýhodnila nákup solárnych systémov a súvisiacich systémov skladovania elektrickej energie a invertorov tým, že ich oslobodila od dane, čím ušetrila spotrebiteľom 19 percent z ceny.

Balkónové skladovanie solárnej energie – nezávislé od výrobcu, používateľsky prívetivé a nákladovo efektívne

SolarFlow je systém skladovania energie pre ľudí, ktorí si uvedomujú svoju energetickú náročnosť a náklady. Systém skladovania je možné zakúpiť ako kompletný balík so solárnym panelom a mikroinvertorom od spoločnosti Zendure. Vďaka kompatibilite s existujúcimi balkónovými solárnymi panelmi na trhu sa dá používať bez ohľadu na výrobcu. Spotrebitelia, ktorí už majú balkónové solárne panely a mikroinvertor, tak môžu SolarFlow jednoducho pripojiť k existujúcemu zariadeniu pomocou konektora MC4. SolarFlow je vybavený fotovoltickým rozbočovačom s výstupným výkonom 800 W, ako aj inteligentným systémom správy batérií, ktorý ukladá prebytočnú energiu do pripojených batérií LFP. SolarFlow zabraňuje plytvaniu vyrobenou energiou a umožňuje jej využívanie v noci. Spotrebitelia tak môžu ušetriť až 32 % svojich ročných nákladov na energiu.

Prehľad kľúčových funkcií

• Systém je kompatibilný s balkónovými solárnymi panelmi a mikroinvertormi dostupnými na trhu

• Úložná kapacita 960 Wh s jednou batériou a 3 840 Wh so štyrmi batériami

• Fotovoltický rozbočovač s výstupným výkonom 800 W

• Pripojenie k solárnemu panelu a mikroinvertoru pomocou konektora MC4

• Maximálny energetický výstupný výkon vďaka duálnemu sledovaniu bodu maximálneho výkonu (800 W príkon/1200 W výkon)

• Inteligentné ovládanie AIoT prostredníctvom aplikácie

Viac informácií nájdete aj na oficiálnej webovej lokalite spoločnosti Zendure.

O spoločnosti Zendure

Zendure je jeden z najrýchlejšie rastúcich energetických technologických startupov so sídlom v technologických centrách Silicon Valley v USA a oblasti Veľkého zálivu v čínskom Silicon Valley. Cieľom spoločnosti Zendure je sprístupniť energiu kdekoľvek a kedykoľvek a demokratizovať najnovšie energetické technológie. Čistým a cenovo dostupným spôsobom podporuje životný štýl v sieti aj mimo nej. Od roku 2013 pomáha oceňované portfólio spoľahlivých, všestranných a špičkových riešení Zendure pre domáce skladovanie energie IoT, mobilné elektrárne a batériové riešenia zlepšovať život ľudí na celom svete doma, v práci aj pri zábave.

https://www.facebook.com/groups/167439306092447

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1879838/Zendure_Addresses_Energy_Insecurity_Semi_Solid_State_Battery_Technology_Logo.jpg