Viedeň 27. apríla (TASR) - Aktivita v rakúskom výrobnom sektore pokračovala v apríli v raste, tempo rastu však bolo najslabšie za viac než rok. Vývoj v sektore ovplyvnil slabší rast ako produkcie, tak nových objednávok, ako aj v oblasti zamestnanosti. Informoval o tom server RTTnews.

Podľa údajov S&P Global index nákupných manažérov UniCredit Bank Austria pre rakúsky výrobný sektor dosiahol v apríli 57,9 bodu. V marci predstavoval 59,3 bodu. To stále znamená rast aktivity v sektore, keďže rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov. Výsledok však poukazuje na výrazné spomalenie tempa rastu. Aprílová hodnota indexu je zároveň najnižšia za posledných 15 mesiacov.

Vývoj v sektore na jednej strane ovplyvnila produkcia, ktorá zaznamenala druhé najslabšie tempo rastu od januára minulého roka. Dôvodom sú pokračujúce problémy v dodávkach potrebných materiálov, ako aj nedostatok zamestnancov.

Aj rast nových objednávok sa v apríli spomalil a slabšie rástla aj zamestnanosť vo výrobnom sektore. Tempo rastu v tejto oblasti bolo najslabšie od marca minulého roka.