Košice 17. februára (TASR) – Opakované výberové konanie na post generálneho riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) sa dostane do svojej záverečnej fázy v utorok (18. 2.). Štyria spomedzi 14 prihlásených uchádzačov absolvujú neverejné aj verejné vypočutie. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.

Predpoludním sedemčlenná výberová komisia preverí odborné a manažérske kvality najlepších kandidátov a vypočuje si aj ich stratégiu rozvoja spoločnosti. Od 14.00 h sa v malej zasadačke magistrátu mesta Košice začne verejné vypočutie kandidátov, na ktorom sa bude môcť zúčastniť aj verejnosť. „Každý z finalistov bude mať k dispozícií 45 minút. Počas nich má desať minút na prezentáciu svojej stratégie rozvoja, ďalších 15 minút môže využiť na odpovede na otázky výberovej komisie a 20 minút je určených na zodpovedanie otázok verejnosti,“ pripomína magistrát. Verejné vypočutia bude možné sledovať tiež online, otázky možno finalistom položiť aj cez sli.do.

Výberová komisia na základe bodového hodnotenia odporučí primátorovi mesta Jaroslavovi Polačekovi najvhodnejšieho kandidáta. Generálneho riaditeľa DPMK budú vo štvrtok (20. 2.) schvaľovať poslanci na mestskom zastupiteľstve (MsZ). Ak ho poslanci odobria, funkcie by sa mal ujať od 1. marca. Pôvodne mal víťaz opakovaného výberového konania nastúpiť do funkcie od 1. januára.

O funkciu generálneho riaditeľa a člena Predstavenstva DPMK sa mohli kandidáti uchádzať najprv do polovice augusta 2019. Tak ako v prípade šéfov ďalších mestských podnikoch, DPMK mal mať nového riaditeľa od 1. októbra 2019. Opakované výberové konanie vyhlásil primátor po tom, ako víťazný uchádzač z tohto výberového konania Tomáš Kizek nezískal pri návrhu na svoje vymenovanie dostatočnú dôveru poslancov MsZ. Šéfom košického dopravného podniku je preto naďalej Vladimír Padyšák, ktorého do funkcie menovalo MsZ na svojom ustanovujúcom zasadnutí v decembri 2018 po tom, ako poslanci z tejto pozície odvolali Richarda Majzu.