Stuttgart 14. decembra (TASR) - Nemecký automobilový koncern Daimler počíta aj napriek nepriaznivej situácii na čínskom trhu s rastom predaja. "Čína zostáva pre nás motorom rastu," povedal člen predstavenstva Hubertus Troska v piatok (13. 12.).

Dopyt po prémiových značkách je podľa neho enormný a Troska preto očakáva ďalší rast tohto segmentu. Kľúčovej značke koncernu - Mercedesu - to prináša nové možnosti, i keď nie na takej úrovni, ako po minulé roky. "Krivka sa pre všetkých vyrovnáva," povedal Troska, ktorý v predstavenstve zodpovedá za čínsky trh.

Kým celkový automobilový trh v Číne klesá, predaj Daimleru dosiahol v tomto roku zhruba 641.000, čo je medziročne približne o 6 % viac. Tento rok prvýkrát opustilo čínske výrobné linky 500.000 mercedesov, z čoho sa zhruba tri štvrtiny predali v Číne. Počet importovaných vozidiel bude v tomto roku o niečo nižší než vlani, podľa Trosku však ide najmä o dôsledok modelových zmien. "Opäť zvýšime podiel importu," povedal s výhľadom do budúceho roka.