Bratislava 16. novembra (TASR) - Úrad pre verejné obstarávanie (ďalej len “úrad”) vydal prvý podcast v histórii. Venoval ho 30. výročiu Nežnej revolúcie v kontexte budovania právneho štátu a tak je opodstatnene spojený s aktuálnou novelou zákona o verejnom obstarávaní. “ Spustili sme ďalší komunikačný kanál. Je dôležité hovoriť o oblasti verejných nákupov jednoducho, stručne a v súvislostiach, na ktoré v dnešnej uponáhľanej dobe nie je čas.

Práve pri okrúhlom výročí Nežnej revolúcie je dôležité uvedomiť a vážiť si slobodu slova a možnosti hovoriť otvorene o veciach verejných, ktoré ovplyvňujú náš život. Pred 30. rokmi sme takúto možnosť nemali. Preto je prvý podcast venovaný novele zákona, ktorú pani prezidentka vrátila späť do parlamentu. Novelu sme vyše roka pripravovali tak, aby sa opäť skvalitnilo prostredie verejných nákupov, no zrazu do toho zasiahli poslanecké pozmeňujúce návrhy, ktoré spoločnosť posúvajú vzad a to si neželáme ani nezaslúžime. Snažili sme sa byť struční a poslucháčov nezahltiť zložtými právnymi textami a paragrafmi.” povedal Miroslav Hlivák.

Úrad tiež bude vydávať podcasty, v ktorých bude vyhlasovateľom súťaží vykladať zákon o verejnom obstarávaní, aby sa predchádzalo pochybeniam. Aj touto činnosťou tak posilní svoju kompetenciu metodicky usmerňovať. Podcast si môžete vypočuť na adrese: https://soundcloud.com/user-162228980/podcast-uvo-k-30-vyrociu-neznej -revolucie-a-novele

TASR o tom informovala hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.