Oberndorf 9. novembra (TASR) - Vysoko zadlžený nemecký výrobca zbraní Heckler & Koch je na predaj. Spoločnosť v piatok (8. 11.) oznámila, že sa dozvedela o akvizičnej ponuke, ktorú dostalo spolkové ministerstvo hospodárstva. Podľa informácií firmy má ísť o investora, ktorý v nej má v súčasnosti podiel a chce získať väčšinový balík.

Heckler & Koch (H&K) zároveň zdôraznil, že neplánuje zmeniť doterajšiu firemnú stratégiu. H&K doteraz z dvoch tretín patrí nemeckému investorovi Andreasovi Heeschenovi. Spoločnosť je stále hlavným dodávateľom zbraní pre nemeckú armádu a vyrába napríklad štandardnú útočnú pušku G36.

Finančná situácia firmy s viac než 900 zamestnancami je napätá a zadlženie vysoké. Po dvoch stratových rokoch sa rok 2019 javí pozitívnejšie, vedenie H&K počíta s menším ziskom.

Ako prvé médium informoval o predaji časopis Focus. Podľa neho má o H&K záujem konglomerát firiem z rôznych krajín, konkrétne z Barbadosu, USA, Nového Zélandu, Malty a Luxemburska, ktorý svoje akvizičné úmysly ohlásil ministerstvu hospodárstva už pred rokom. Ministerstvo medzičasom oslovilo spolkovú spravodajskú službu, aby firmy preverila. Rezort hospodárstva informácie Focusu nepotvrdil.